PL BiH: Krpić odlučio derbi u Mostaru, GOŠK novi “fenjeraš”

MOSTAR - Svega su tri pogotka postignuta u tri uvodna susreta 14. kola Premijerlige BiH u nogometu, a do vrijednih pobjeda stigli su Željezničar, Mladost i Zvijezda '09.

Derbi susret između Zrinjskoga i Željezničara donio je slavlje gostiju s Grbavice koji su do punoga plijena stigli zahvaljujući pogotku Sulejmana Krpića iz 62. minute kada je ovaj pogodio na asistenciju Ivana Čurjuića.

Prvo poluvrijeme derbija Pod Bijelim Brijegom nije ponudilo ništa spektakularno, a prvu veliku priliku u nastavku imali su domaćini, međutim Bilbija je u 50. minuti glavom gađao pokraj gola. Isti igrač je imao šansu i u 64. minuti, dakle nedugo nakon vodećeg zgoditka gostiju, ali tom prilikom nije loptu zahvatio na željeni način.

Potom je Jazvić u 76. i 81. minuti propustio dvije izgledne prilike za “Plave”, kao i strijelac Krpić koji u 85. minuti nije pogodio sa svega pet metara udaljenosti. Kazna je Odovićevu momčad zamalo stigla u sudačkom dodatku, međutim istakao se vratar Kjosevski obranama nakon udaraca Markovića i Bilbije, pa je ostalo tih 0:1.

Istim rezultatom je okončan susret na Tušnju, a Mladost je već u 6. minuti postigla jedini pogodak kada je Atajić realizirao najstrožu kaznu. I Tuzlaci su imali svoje prilike koje su ostale neiskorištene, međutim i gosti su mogli do drugoga pogotka, a najbliži tome bio je Dalibor Pandža u 79. minuti nakon istrčane kontre, no nije pogodio okvir gola, pa je i taj susret završen rezultatom 0:1.

Jedan gol viđen je i u Ugljeviku, ali u mreži gostiju iz Gabele, pa je Zvijezda ’09 zahvaljujući zgoditku Govedarice u 19. minuti slavila s 1:0 ostvarivši prvu domaću premijerligašku pobjedu, ali ujedno i prepustivši začelje poretka upravo popularnim “Lavovima” iz Gabele.

Rezultati 14. kola:
Zrinjski – Željezničar 0:1, Tuzla City – Mladost 0:1, Zvijezda ’09 – GOŠK 1:0, Sarajevo – Sloboda (17.00), Krupa – Radnik (nedjelja, 15.00), Čelik – Široki Brijeg (nedjelja, 17.00).