PL BiH: Preokret Čelika u Vrapčićima, Ubiparip “pokopao” Banjalučane, Tuzlaci nemoćni na Koševu

SARAJEVO - Nešto manje od tri pogotka u prosjeku epilog je četiri odigrane utakmice 3. kola Premijerlige BiH subotnjeg dijela programa.

U najboljem svjetlu predstavili su se aktualni prvaci s Koševa koji su na domaćem travnjaku s 3:0 pobijedili Slobodu i tako na najbolji mogući način najavili četvrtak kada igraju prvi dvoboj 3. pretkola Europske lige protiv Bate Borisova.

Vodeći gol za Sarajevo zabio je Haris Handžić već u 5. minuti na asistenciju Letića. Priču je završio dvojac Anel Hebibović – Benjamin Tatar. Naime, Tatar je u 76. i 85. minuti bio u ulozi asistenta, a Hebibović se u dva navrata upisao među strijelce.

Uspješan domaćin bila je i Tuzla City svladavši na krilima Voje Ubiparipa momčad Borca sa 2:1. Posebno lijep bio je Ubiparipov prvi gol u 63. minuti kada je pogodio iz slobodnjaka, no svega tri minute kasnije Stojan Vranješ je efektno uhvatio jedan volej i zabio za 1:1. Ipak, u 83. minuti Ivan Sesar ubacuje s lijeve strane napada domaćih, a Ubiparip ovaj put glavom pogađa za konačnih 2:1 i prvo domaće slavlje Tuzla Citya u tekućoj sezoni.

Čelik je na svom drugom gostovanju u Hercegovini zabilježio i drugu pobjedu, jer su Zeničani nakon Pecare neokrznuto prošli i Vrapčiće svladavši Veleža 2:1, iako je domaćin prvi poveo na stadionu “Rođeni” u 17. minuti kada je Brazilac Brandao realizirao najstrožu kaznu. Početak drugog poluvremena je donio potpun preokret pošto najprije Ermin Huseinbašić u 48. minuti postiže prekrasan zgoditak s 20-ak metara, a već u sljedećoj minuti i Vedran Vrhovac gol za konačnih 2:1.

Zvijezda ’09 i Mladost su odigrali neodlučenih 1:1, a igrač domaćih Ognjen Đelmić ušao je u povijest Premijerlige BiH nakon pogotka u 32. minuti, jer mu je Zvijezda ’09 već deveti premijerligaški klub za kojeg je postigao prvenstveni gol. Domaćinu to nije bilo dovoljno za prvi trijumf u sezoni, već za samo prvi bod pošto su gosti iz Doboja kod Kaknja izjednačili na konačnih 1:1, a strijelac je bio Crnički.

Rezultati 3. kola:
Sarajevo – Sloboda 3:0, Tuzla City – Borac 2:1, Velež – Čelik 1:2, Zvijezda ’09 – Mladost 1:1. Još igraju: Željezničar – Zrinjski (nedjelja, 20.00, Moja TV), Široki Brijeg – Radnik (nedjelja, 20.30, BHT1).