PL BiH: Semir Štilić uništio Sarajevo na Koševo i vratio Želju na vrh poretka

SARAJEVO - Veliki gradski derbi Sarajeva i Željezničara završen je pobjedom gostiju s Grbavice 3:1 zahvaljujući čemu se Osimova momčad na vrhu poretka bodovno izjednačila s gradskim suparnikom, ali i zbog bolje gol razlike zauzela prvo mjesto.

Domaćin je bolje ušao u susret, te u 13. minuti poveo golom svoga najboljega igrača Mersudina Ahmetovića. Za domaće je svakako hendikep bila ozljeda Anela Hebibovića zbog čega je morao napustiti igru, a nakon toga na scenu stupa i najbolji gostujući igrač Semir Štilić te prekrasnim zgoditkom iz slobodnjaka nakon pola sata igre vraća Željezničar u rezultatski egal.

Na početku drugih 45 minuta Željo je poveo pogotkom Sulejmana Krpića, a nakon što je još jednom veliki dio posla odradio Štilić.

Dvadesetak minuta prije kraja Hodžić je nepropisno zaustavio Veselinovića, sudac Kaljanac dosudio najstrožu kaznu, a Štilić još jednom bio neumoljiv i postavio konačnih 3:1.

Preostala dva susreta današnjega programa 18. kola Premijerlige BiH završili su s neodlučenih 1:1, a to će reći i gradski tuzlanski derbi na Tušnju.

Sloboda je povela golom Amera Bekića u 20. minuti, ali je u 50. minuti Beganović načinio kazneni udarac i zaradio isključenje, a Vojo Ubiparip to iskoristio i s bijele točke postavio konačnih 1:1.

Mladost je bila nadomak punoga plijena u Mostaru pošto je vodila od 64. minute protiv Zrinjskoga kada je Fanimo ubacio loptu iz kornera, a Anes Vazda matirao vratara Soldu za prednost gostiju. Ipak, u samoj završnici sudac Bojo je dosudio kazneni udarac za domaće, a Rustemović izjednačio i postavio krajnjih 1:1.

Rezultati 18. kola:
Sarajevo – Željezničar 1:3, Zrinjski – Mladost 1:1, Sloboda – Tuzla City 1:1. U nedjelju igraju: Čelik – Borac (13.00), Radnik – Velež (13.00), Široki Brijeg – Zvijezda ’09 (16.00).