DRAZENKO JURISIC

PREMIJERLIGA BiH: Gostima samo bod u četiri subotnja dvoboja

MOSTAR - Gostujući klubovi su u četiri subotnja susreta 26. kola Premijerlige BiH ugrabili svega bod, iako su na Tušnju bili nadomak punoga plijena s obzirom da je Radnik golom Irfana Hadžića iz 61. minute vodio protiv Tuzla Citya, međutim Miloš Stojčev je pogodio za poravnanje domaćih koji su na taj način izbjegli poraz.

Derbi susret Pod Bijelim brijegom završen je minimalnim 1:0 slavljem Zrinjskog protiv Željezničara, a gol odluke postignut je u 49. minuti kada je Semir Pezer matirao gostujućeg vratara, inače igrač koji je zaigrao na početku drugoga dijela, pa se pokazao i kao istinski joker s klupe za Blaža Sliškovića i njegovu družinu. “Plemići” su u 56. minuti zbog isključenja Kristijana Stanića ostali s čovjekom manje, ali usprkos tome sačuvali su stečenu prednost i samim time zasluženo slavili.

A zasluženo je slavila i Krupa razbivši Čelika sa čak 5:2. Golovima Nikole Mandića u 16., te Brtana u 25. minuti domaćin je poveo 2:0, ali se Čelik vratio smanjivši golom Harisa Dilavera u 39. minuti. No, samo minutu kasnije nova lopta u mreži Zeničana, ovaj put nakon udarca Babića, pa je domaćin na poluvrijeme ipak otišao sa dva zgoditka prednosti.

Čelik se još jednom vraća u 51. minuti i preko Ševke Okića smanjuje na 3:2, ali potom na scenu stupa Almir Aganspahić, te svojim golovima u 67. i 77. minuti donosi Krupljanima uvjerljiv trijumf od 5:2.

Do važnih bodova u borbi za opstanak stigla je i Zvijezda ’09 svladavši u Ugljeviku Mladost sa 2:1. Golove za pobjedničku momčad zabili su Miljan Govedarica u 25. i Marko Anđić u 43. minuti da bi poraz Mladosti ublažio Nemanja Anđušić u 55. minuti.

Rezultati 26. kola:
Zvijezda ’09 – Mladost 2:1, Krupa – Čelik 5:2, Zrinjski – Željezničar 1:0, Tuzla City – Radnik 1:1. Još igraju: GOŠK – Sloboda (nedjelja, 16.30), Sarajevo – Široki Brijeg (nedjelja, 19.30).