Šampanjac se hladi u Mostaru: “Petarda” Zrinjskog u derbiju za +19!

U derbiju 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Zrinjski je u Mostaru dočekao ekipu Tuzla Citya, a konačan rezultat je glasio 5:0 za sjajni tim Zrinjskog.

Zrinjski odlično otvara meč, Tičinović je već u prvoj minuti imao priliku, golman Brajlović zaustavlja njegov pokušaj.

U 19. minuti isključen je gostujući trener Husref Musemić zbog burne reakcije. Strateg gostiju je prigovorio svom igraču zbog loše reakcije u odbrani i nakon burne reakcije sudac Musić ga je isključio.

Igrala se 23. minuta kada je Savić oprobao svoj udarac, lopta završava u bloku gostujućeg tima. Minutu kasnije Brajlović brani pokušaj Jankovića.

U 29. minuti odlična kombinacija Tuzla Citya, na kraju je probao Krpić čiji udarac blokira Memija.

Veliko slavlje domaćih igrača i navijača u 33. minuti. Tičinović je pobjegao odbrani gostiju, primio loptu i rutinski matirao Brajlovića za 1:0 što je bio i rezultat prvog poluvremena, piše sportsport.ba.

Na startu drugog poluvremena Brajlović zaustavlja Bilbiju u dobroj prilici. Ipak u 50. minuti Bilbija je bio precizan i to je bilo 2:0.

Tu nije bio kraj. Nevjerojatni Bilbija u 60. minuti kruniše novim golom još jednu lijepu akciju Plemića i već je bilo 3:0. Pet minuta kasnije novi pokušaj Bilbije, lopta odlazi visoko preko gola.

Gosti su zaprijetili u 67. minuti preko Nsuea, Jakovljević blokira njegov pokušaj.

Brodolom gostiju nastavljen je u 72. minuti. Bilbija je sada upisao asistenciju, a Šipovac zakucao loptu u mrežu za 4:0. Jukić je u 81. minuti ponudio pravu majstoriju i sjajno pogodio za 5:0 što je bio konačan rezultat ove utakmice.

Zrinjski sada ima 63 boda, 19 više od drugoplasiranog Tuzla City i proslava titule lagano može početi.

ZRINJSKI – TUZLA CITY 5:0 (Tičinović 33′, Bilbija 50′, 60′, Šipovac 72′, Jukić 81′)

ZRINJSKI: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Jakovljević, Memija, Bašić, Tičinović, Zlomislić, Savić, Janković, Bilbija.

TUZLA CITY: Brajlović, Morris, Ferreyra, Tomašević, Mehidić, Karjašević, Mišić, Doffo, Mehanović, Mešinović, Krpić.