Sarajevo nije moglo zabiti Krupljanima ni sa igračem više, Zrinjski tek iz penala protiv GOŠK-a

SARAJEVO - Nakon što su u dva subotnja ogleda osvojili maksimalnih šest bodova uz gol razliku 4:0 gostujući klubovi u prva tri nedjeljna dvoboja 23. kola Premijerlige BiH nisu postigli ni pogotka. Istina, i primili su svega dva od kojih je jedan bio s bijele točke, a kako su igrala tri vodeća protiv tri posljednjeplasirana kluba lige ovakav učinak gostiju uopće nije tako poguban kako se statistički to čini.

Vodeće Sarajevo je razočaralo odigravši bez pogodaka s posljednjeplasiranom Krupom, koja je zbog Mandićevog isključenja završnih desetak minuta imala i igrača manje, no usprkos tome “bordo” momci nisu uspjevali doći do toliko željenog pogotka. Ostalo je onih najnepopularnijih nogometnih 0:0.

Mučio se i Zrinjski, ali ipak golom Miloša Filipovića iz kaznenog udarca u 74. minuti slomio otpor GOŠK-a iz Gabele, te zahvaljujući pobjedi 1:0 smanjio zaostatak u odnosu na prvenstvenog lidera na devet bodova. A upravo u sljedećem kolu imamo na programu novi veliki derbi vodećega dvojca, utakmicu koja bi “Plemiće” možda mogla, koliko-toliko, vratiti u utrku za prvaka, a možda Sarajevu vizirati titulu prvaka.

Do pobjede od 1:0 kao domaćini stigli su i Širokobriježani svladavši na Pecari Tuzlu City golom iskusnog Dražena Bagarića u 33. minuti dvoboja.

Rezultati 23. kola:
Sarajevo – Krupa 0:0, Zrinjski – GOŠK 1:0, Široki Brijeg – Tuzla City 1:0, Sloboda – Čelik 0:1, Mladost – Radnik 0:3. Još igraju: Željezničar – Zvijezda ’09 (nedjelja, 18.00).