SERIE A: Napoli slavio sigurnu pobjedu na gostovanju

Autor: Hina

GENOA - U posljednjem susretu 22. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na gostovanju pobijedio Sampdoriju s 4:2 upisavši drugu pobjedu u nizu nakon što je prije toga spojio tri poraza.

Bila je to sjajna utakmica u kojoj su gosti poveli 2-0, Sampa je potom uspjela izjednačiti, da bi Napoli u završnici zabio još dva gola za pobjedu.

Napoli je stigao do vodstva već u trećoj minuti golom Arkadiusza Milika, a u 16. minuti Eljif Elmas je zabio za 2-0. Fabio Quagliarella je u 26. minuti fantastičnim udarcem s ruba kaznenog prostora smanjio zaostatak, a u posljednjim trenucima prvog dijela Gastom Ramirez je imao sjajnu priliku za izjednačenje, ali je pogodio vratnicu.

Urugvajski veznjak nije imao sreće niti u 55. minuti, premda je sjajnim škaricama zabio za 2-2. Sudac Federico La Penna je nakon video analize poništio pogodak jer je Manolo Gabbiadini igrao rukom u začetku akcije. Samo pet minuta kasnije i Napoliju je poništen pogodak jer je Piotr Zielinski bio u zaleđu.

VAR je presudio i u 72. minuti kada je La Penna tek nakon pregleda video snimke dosudio kazneni udarac za domaćine nakon Manolasova prekršaja nad Quagliarelle. Gabbiadini je bio siguran s bijele točke. U 83. minuti Napoli je stigao do nove prednosti golom Diega Demme, a a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Dries Mertens pogotkom u sedmoj minuti nadoknade.

Napoli je ovom pobjedom napredovao za dva mjesta i sada je deveti, dok je Sampdorija na 16. mjestu.

Na ljestvici vodi Juventus sa 54 boda, Inter na drugom mjestu ima tri boda manje, Lazio je treći sa 49 bodova, dok Atalanta i Roma imaju po 39 bodova.