Široki se umalo vratio sa -17, no Sparsi ipak slavili i na 1:1 izjednačili

SARAJEVO - Iako su bili oslabljeni izostankom Nebojše Protića, svoga ponajboljega igrača u prvoj utakmici finalne serije doigravanja za bh prvaka, košarkaši Sparsa u drugom dvoboju su na domaćem parketu pobijedili momčad Širokog 70:63 (15:15, 18:14, 23:13, 13:21), te na taj način poravnali omjer na 1:1 u finalu doigravanja koje se igra do tri pobjede.

Početak utakmice bio je očekivano izjednačen, ali i poprilično tvrd, jer su se igrale dosta dobre obrane, pa suparnici nisu dolazili do nekih lakših situacija za postizanje poena. Gosti su imali prvo rezultatsko odvajanje kada su poveli 13:8, ali se domaćin ekspresno vratio, pa je rezultat nakon prvog perioda igre glasio 15:15. U tih uvodnih deset minuta gledali smo nešto lošije izdanje gostujućeg razigravača Filipovića, te seriju dalekometnih neuspješnih pokušaja Kenana Bajramovića.

Početak susreta odlično je igrao u domaćim redovima mladi Kamenjaš i upravo je on svojim osmim poenom donio prvo vodstvo Sparsima u drugoj četvrtini kada su oni poveli 24:22, te do kraja susreta nisu ispuštali prednost.

Na poluvremenu su domaćini vodili 33:29, a serijom 7:0 otvorili drugi dio susreta i tako stigli po prvi put do dvoznamenkaste prednosti (40:29). Nedugo nakon toga imali su i prednost 45:31 nakon čega Širokobriježani ipak smanjuju na jednoznamenkasti zaostatak – 45:36, ali bilo je sve to kratkog daha od njih pošto su upali u jednu crnu rupu, posebno njihov najbolji igrač iz prvog dvoboja Dario Drežnjak, a što se najbolje oslikalo kroz četiri uzastopce promašena slobodna bacanja ovog inače jako dobrog košarkaša.

Sparsi su nastavili usljed toga dizati prednost, pa su u završnici treće četvrtine vodili i sa najuvjerljivijih 55:38, te u završnih deset minuta ušli s prednošću 57:42.

No, kao da su domaćini tada pomislili kako je priči već kraj, jer opustili su se, a gosti sve to gotovo maksimalno koristili i na manje od tri minute do završetka utakmice smanjili na 60:58 što će reći da su u prvih sedam minuta posljednje dionice napravili seriju 16:3. Trener domaćih Marko Trbić u tim trenucima pravi ključni potez ubacivanjem u igru raspoloženog Slobodana Jovanovića koji u par navrata preuzima odgovornost i zabija ključne poene, jer domaćini odlaze na 66:60.

Kada je Adi Zahiragić na 18 sekundi do kraja zabio oba slobodna bacanja za vodstvo Sparsa od 68:63 bilo je jasno da su domaćini sasvim blizu pobjede, a na kraju su i slavili s konačnih, svakako i zasluženih 70:63 i tako poravnali u ovoj finalnoj seriji na 1:1.

Draško Albijanić je predvodio Sparse s 14 poena i 7 skokova, Slobodan Jovanović je zabio 13 poena, a Kenan Kamenjaš dodao 10 poena i 5 skokova. Amerikanac Fenner je s 13 poena i 4 skoka predvodio momčad Širokog, dok je Dario Drežnjak dodao 11 poena i 6 skokova.

Treća utakmica finala doigravanja igra se u Širokom Brijegu 23. svibnja (četvrtak) s početkom u 20 sati.

SARAJEVO – SD Novo Sarajevo. Gledatelja: 600. Suci: Ademir Zurapović, Bojan Jovanić i Saša Babić. Druga utakmica finala doigravanja za prvaka BiH: Spars – Široki 70:63 (15:15, 18:14, 24:13, 13:21).

OKK SPARS: Durmo 4, Zahiragić 9, Vrabac, Jovanović 13, Grubelič 3, Manjgafić, Hasandić 6, Kamenjaš 10, Albijanić 14, Bašić, Glogovac 5, Bajramović 6. Trener: Marko Trbić.

HKK ŠIROKI: Lončar 2, Filipović 9, Fenner 13, Čolak 5, Zubac 5, Kraljević 10, Šušak, Karačić 4, M. Drežnjak 2, D. Drežnjak 11, Batinić 2, Damjanović. Trener: Danijel Jusup.