Široki uzvratio Sparsima za poraz u Širokom i ipak izborio petu utakmicu finala doigravanja

SARAJEVO - Košarkaši Širokog i Sparsa će ipak igrati petu odlučujuću utakmicu za bh prvaka pošto Sparsi u današnjoj utakmici nisu iskoristili prednost domaćega parketa i zabilježili treću pobjedu budući da su ih gosti iz Širokoga Brijega "razmontirali", prvenstveno sjajnom igrom u drugom poluvremenu, a što najbolje oslikava konačni rezultat od 75:59 u njihovu korist.

Domaćin je bolje ušao u utakmicu i poveo 6:0, ali su gosti uzvratili serijom 9:0 za svojih 11:6 čime su dali do znanja kako ni ovaj put u Sarajevo nisu stigli s bijelom zastavicom. Sparsi smanjuju na 11:12, a rezultat prve četvrtine glasi 13:16.

Nakon četiri minute igre u drugoj četvrtini rezultat je glasio 20:20, a potom je Trbićeva momčad prešla u vodstvo 22:21 nakon čega smo gledali izjednačenu borbu do kraja poluvremena koje završava vodstvom Širokobriježana 36:34.

Igralo se obrambeno iznimno jako na otvaranju drugoga dijela pa su tako u prvih šest i pol minuta nastavka i jedni i drugi postigli po svega šest poena, no kod rezultata 46:44 gosti pogađaju trice preko Fennera i Matea Drežnjaka i odlaze na 52:44 u završnici tog trećeg perioda igre. Iskusni Bajramović na 16 sekundi do okončanja četvrtine uzvraća tricom za 47:52, ali i Fenner u zadnjem širokobriješkom napadu zabija još jednu tricu za 55:47.

Odlično je Jusupova momčad nastavila i u u završnoj četvrtini, pa su vrlo brzo otišli na uvjerljivih 66:49 i već tu prelomili susret, jer je ostatak dvoboja predstavljao rutinsko odrađivanje posla s njihove strane na veliku radost 30-ak prisutnih navijača gostujućeg kluba u dvorani u Sarajevu, te sigurno njih nekoliko desetaka tisuća pored malih tv ekrana.

Mateo Drežnjak je bio najučinkovitiji igrač susreta s 19 poena, a izvrsni u redovima pobjedničke momčadi bili su i Derrick Fenner sa 17 poena i 8 skokova, te Filip Kraljević sa 16 poena, igrač koji je zapravo u prvom dijelu vukao Širokobriježane. U redovima Sparsa jedini dvoznamenkast s 11 poena bio je Kenan Bajramović.

Peta odlučujuća utakmica za prvaka BiH igra se u četvrtak, 30. svibnja u GSD Pecara u Širokom Brijegu s početkom u 20 sati.

SARAJEVO – SD Novo Sarajevo. Gledatelja: 700. Suci: Ademir Zurapović, Bojan Jovanić i Saša Babić. Četvrta utakmica doigravanja finala za prvaka BiH: Spars – Široki 59:75 (13:16, 21:20, 13:19, 12:20).

OKK SPARS: Durmo 4, Zahiragić 3, Vrabac 8, Jovanović 8, Grubelič 8, Manjgafić, Hasandić 6, Kamenjaš, Albijanić 6, Glogovac 3, Karić 2, Bajramović 11. Trener: Marko Trbić.

HKK ŠIROKI: Lončar 2, Filipović 4, Fenner 17, Čolak, Zubac 2, Kraljević 16, Šušak, Karačić 6, M. Drežnjak 19, D. Drežnjak 9, Batinić, Damjanović. Trener: Danijel Jusup.