Sloboda nakon preokreta srušila lidera na Tušnju

Autor: ScSport.ba

TUZLA - Odigrana je utakmica 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Slobode i Sarajeva, a konačan rezultat je glasio 2:1.

Utakmica se igrala na stadionu Tušanj, a nešto bolje utakmicu su otvorili gostujući igrači.

Prva šansa za Sarajevo je bila u 4. minuti, međutim Rahmanovićev udarac je završio daleko preko gola.

Sloboda je prvu šansu imala u 18. minuti, ali je šut Čivića bio lagan zadatak za Kovačevića.

U 20. minuti se Velkoski našao u dobroj prilici, ali je njegov šut završio preko gola. Već u 25. minuti Sloboda je postigla pogodak, ali je isti poništen zbog nedozvoljene pozicije Vidovića.

U 32. minuti nam stiže i promjena rezultata, a eurogol je postigao Rahmanović za veliko vodstvo bordo tima.

Pred sami kraj prvog poluvremena, Sloboda je imala još jednu priliku, ali je Vidović loše reagovao ispred gola Kovačevića. Na odmor se otišlo minimalnom prednošću bordo tima.

Drugo poluvrijeme su mnogo bolje otvorili domaći, a inicijativa im se isplatila u 54. minuti kada je Čivić postigao pogodak za 1:1 i veliko oduševljenje na tribinama.

Sloboda je veliku priliku imala i u 59. minuti, ali je na povratnu loptu zakasnio Smajić i tako upropastio šansu za potpuni preokret.

Domaći su nakon gola bili bolji protivnik, međutim u posljednjih 15. minuta su se povukli i nisu dopuštali Sarajevu da napravi ozbiljniju priliku.

Bilo je mirno sve do 91. minute, kada Smajić donosi potpuni preokret za Slobodu i veliko slavlje domaćih navijača.

Sudija je vrlo brzo označio i kraj utakmice, a Tuzlaci su upisali važna tri boda. Sa druge strane Sarajevo je vodilo i na kraju izgubilo te tako sebi otežalo borbu za titulu, koja će očigledno biti neizvjesna do samog kraja.

Sloboda – Sarajevo 2:1 (Čivić 54’, Smajić 91’ / Rahmanović 32’)

Stadion: Tušanj. Gledatelja  2.500. Sudac: Miloš Gigović. Žuti kartoni: Vidović, Adžem, Baraban, Čivić, Smajić (Sloboda), Ahmetović, Halilović (Sarajevo).

Sloboda: Vukliš, Adžem, Husejinović, Baraban, Smajić, Ivetić, Beganović, Vidović, Čivić, Hadžanović, Ignjatović.

Sarajevo: Kovačević, Stanojević, Lazić, Hebibović, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Kapić, Mujakić, Halilović, Tatar.