SP ZA RUKOMETAŠICE Hrvatska bolja od Argentine

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija pobjedom 28-22 protiv Argentine je otvorila drugi krug svjetskog prvenstva u Španjolskoj produživši nadu za plasman u četvrtfinale, prenosi Hina.

Hrvatska je i dalje bila oslabljena neigranjem Ćamile Mičijević, Dore Krsnik i Ivane Dežić koje su bile pozitivne na COVID-19.

Hrvatske rukometašice dobro su krenule u susret, povele su 9-5, no od 18. minute postigle su samo tri, a primile čak devet golova, pa je Argentina na poluvremenu imala vodstvo 14-12.

U nastavku susreta Hrvatska je uspjela preokrenuti rezultat i u zadnjih 10 minuta izboriti pobjedu.

Hrvatsku su do pobjede predvodile Stela Posavec s osam golova, Katarina Ježić i Valentina Blažević sa po četiri gola, dok je Tea Pijević imala 14 obrana. Kod Argentine najefikasnija je bila je Malena Cavo s pet golova.

Hrvatska će u drugom krugu odigrati još dvije utakmice, u petak (20.30 sati) protiv Španjolske te u nedjelju (18 sati) protiv Austrije.

Plasman u četvrtfinale izborit će dvije najbolje ekipe iz skupine.