Daniil Medvedev plasirao se uvjerljivom pobjedom u polufinale Indian Wellsa

Autor: Dnevno.ba/HINA

Ruski tenisač Daniil Medvedev plasirao se u polufinale Masters 1000 turnira u Indian Wellsu svladavši Španjolca Alejandra Davidovicha Fokinu 6:3, 7:5. Medvedev, kojemu je u oba seta trebao po jedan break, stigao je do svoje 18. uzastopne pobjede, druge protiv Španjolca u isto toliko duela, nakon sat i 44 minute igre.

Prvi set je riješio breakom već u drugom gemu, a u drugom setu vodila se veća borba, no Medvedev je osvojio 12 od posljednjih 14 poena u meču i plasirao se u polufinale, gdje će mu suparnik biti Amerikanac Francis Tiafoe. On je u četvrtfinalu pobijedio Britanca Camerona Norrieja 6:4, 6:4 nakon sat i 25 minuta igre za svoje prvo polufinale mastersa u karijeri.

Medvedev trenutno vodi 4:0 protiv Amerikanca u međusobnim duelima. U preostala dva četvrtfinala sastaju se donedavno prvi igrač svijeta Carlos Alcaraz i Felix Auger-Aliassime odnosno Taylor Fritz i Janik Sinner.