Treća pobjeda “Zmajeva” u Ligi nacija

SARAJEVO - „A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je na stadionu „Grbavica“ u Sarajevu Sjevernu Irsku s 2:0 u svom trećem susretu u UEFA Ligi nacija.

Prvu priliku su imali gosti u 15. minuti. Oliver Norwood je ubacio sa desne strane, a George Saville sa desetak metara loptu šalje pored gola.

Dvije minute poslije Miralem Pjanić šalje loptu ka Edinu Džeki koji sa peterca šutira preko gola.

Saville je 20. minuti pokušao sa distance, ali je pogodio vratnicu.

U 27. minuti “Zmajevi” dolaze do prednosti. Evin Višća je oduzeo loptu Jamalu Lewisu na dvadeset metara od protivničkog gola i uposlio Džeku u kaznenom prostoru Sjeverne Irske, a naš kapetan s lijeve strane pogađa suprotni kut za 1:0.

U 35. minuti Pjanić je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara, ali šalje loptu iznad grede. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Ognjen Vranješ snažno šutira s distance, a lopta još jednom odlazi pored gola.

Prvu priliku u drugom periodu igre imao je Edin Džeko, ali slabo šutira i Bailey Peacock-Farrell zaustavlja taj pokušaj.

Irci u 65. minuti još jednom pogađaju vratnicu, ovaj put preko Gavina Whytea.

Edin Džeko u 73. minuti udvostručuje prednost bh. tima nakon odlične asistencije Miralema Pjanića.

Gosti su u sudačkoj nadoknadi vremena još jednom pogodili vratnicu i to je bila posljednja prilika na utakmici.