Uvjerljiv start kadeta BiH u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo

ZENICA - „U-17“ reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Trening centru NS BiH u Zenici Gibraltar sa 8:0 u susretu prvog kola grupe 2 kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Prvu priliku reprezentacija BiH je imala u 5. minuti kada je korner s lijeve strane izveo kapetan Faruk Duraković, a Amar Drina glavom sa peterca loptu šalje preko gola.

Nemanja Jović u 9. minuti odlično šutira sa dvadesetak metara i pogađa gornji lijevi kut vratara Bradleya Avellana za 1:0.

Svega četiri minute poslije izabranici Zorana Erbeza udvostručuju prednost. Amar Dedić šutira iskosa sa desne strane, a igrač Gibraltara Samuel Yeo skreće loptu u vlastitu mrežu.

U 25. minuti bh reprezentativci su pogodili vratnicu, a u nastavku akcije Sergej Vitonji sa svega pet metara loptu šalje pored gola.

Treći pogodak postiže Vitonji u 2. minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena kada se sam izborio za loptu i pogodio sa oko sedam metara.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Hamza Gasal, ali je njegov šut s ivice kaznenog prostora otišao pored gola.

Rezervista Andrija Drljo u 56. minuti odlično prolazi po desnoj strani, a njegov šut vratar Bradley Avellino izbacuje u korner. Isti igrač minutu poslije pokušava sa desetak metara, ali Bradley odlično intervenira.

U 65. minuti dosuđen je jedanaesterac za BiH nakon prekršaja Leeroya Marqueya nad Samirom Mujkanovićem. Penal je izveo Mujkanović, ali je vratar Gibraltara obranio.

Minutu poslije Mujkanović prolazi po lijevoj strani i ubacuje ka Ajdinu Jusupoviću koji pogađa za 4:0.

Na 5:0 povisio je Omar Beća u 69. minuti. Nakon kornera koji je izveo Aleksa Radmilović lopta se odbila do Beće koji s peterca ne griješi i šalje loptu iza leđa Bradleya.

Andrija Drljo na asistenciju Radmilovića u 78. minuti postiže šesti gol za bh. momčad.

Samir Mujkanović u 80. minuti zaobilazi i gibraltarskog vratara i šalje loptu u mrežu za 7:0.

Osmi pogodak postiže Jusupović u 83. minuti, a još jednu asistenciju upisuje Radmilović.

U drugom susretu grupe Island i Ukrajina su na stadionu FK Mladost u Doboj Kaknju remizirali 2:2.

Drugo kolo na programu je 13. listopada u 15 sati kada će se sastati BiH-Island (TC Zenica) i Ukrajina-Gibraltar (Doboj Kakanj).

ZENICA – Trening centar NS/FS BiH, Zenica. Sudac: Luis Teixeira (Portugal). Igrali: BiH – Gibraltar 8:0 (3:0). Strijelci: 1:0 Jović (9′), 2:0 Yeo (13′ autogol), 3:0 Vitonji (45’+2), 4:0 Jusupović (66′), 5:0 Beća (69′), 6:0 Drljo (78′), 7:0 Mujkanović (80′), 8:0 Jusupović (83′). Žuti kartoni: Martin, Galliano, Jones, Asquez (Gibraltar).

BOSNA I HERCEGOVINA: Nikola Ćetković, Amar Dedić (54. Samir Mujkanović), Belbin Bobarić, Faruk Duraković (62. Alden Šuvalija), David Pisar, Amar Drina, Aleksa Radmilović, Sergej Vitonji (54. Mihajlo Živković), Hamza Gasal (54. Andrija Drljo), Nemanja Jović (62. Ajdin Jusupović), Omar Beća. Izbornik: Zoran Erbez.

GIBRALTAR: Bradley Avellano, Samuel Yeo (46. Liam Asquez), Davan Martin, Leeroy Marquez (72. Stefan Thorne), Evan De Haro, Shay Jones (85. Omar El Yettefti), James Marrache, Julian Del Rio (76. Jerome Duarte Chipol), Craig Galliano (46. Craig Bossano), Zac Olivero, Brendan Ramagge. Izbornik: Steven Cummings.