UZBUDLJIV POČETAK GODINE U ENGLESKOM NOGOMETU: Rodri u 93. minuti zabio za slavlje Cityja kod Topnika

Autor: dnevno.ba

Nogometaši Manchester Cityja napravili su još jedan korak ka obrani naslova prvaka Engleske pobjedom 2:1 (0:1) na gostovanju kod Arsenala, do koje su stigli preokretom u drugom poluvremenu i golom Rodrija duboko u sučevom dodatku na kraju dvoboja.

Prva utakmica engleske Premier lige u 2022. odigrana je na Emirates stadionu, gdje su se prvi veselili domaći navijači kad je u 31. minuti Bukayo Saka zatresao mrežu Manchester Cityja. No, gosti su došli do preokreta u nastavku.

Sudac Stuart Attwell je uz pomoć VAR-a dosudio kazneni udarac koji je u 56. minuti realizirao Riyad Mahrez i izjednačio na 1:1. Samo dvije minute poslije Arsenal je bio blizu novog vodstva, ali je Martinelli umjesto nebranjene mreže pogodio gredu s nekoliko metara.

U 59. minuti Arsenal je ostao s igračem manje, jer je Gabriel zbog prekršaja na sredini terena zaradio drugi žuti karton, nakon što je dvije minute prije ‘požutio’ zbog prigovora.

Brojčanu prednost je Manchester City iskoristio tek u trećoj minuti sučevog dodatka, kad je Rodri dobro reagirao na jednu odbijenu loptu i iz neposredne blizine je poslao u mrežu za 11. pobjedu u nizu Guardioline momčadi. Time je prekinut Arsenalov niz od četiri uzastopna trijumfa.

Manchester City sada ima 53 boda, čak 11 više od drugoplasiranog Chelseaja koji ima utakmicu manje. Liverpool je treći sa 12 bodova zaostatka za vodećim, ali uz dvije utakmice manje. Arsenal je na četvrtom mjestu i ima 35 bodova, odnosno 18 manje od aktualnog prvaka.