Vaterpolisti Primorja treću godinu uzastopce osvojili Jadransku ligu

Autor: Hina

RIJEKA - Vaterpolisti Primorja EB treći su put zaredom osvojili naslov pobjednika regionalne Jadranske lige, oni su u finalu na svom terenu svladali dubrovački Jug CO sa 15-9 (0-2, 3-3, 7-3, 5-1).

Po tri pogotka za Riječane postigli su Sandro Sukno, Cosmin Radu i Javier Garcia, po dva su dodali Damir Burić i Anđelo Šetka, a po jednoga Petar Muslim i Marko Elez, dok je najbolji u redovima Dubrovčana bio Paulo Obradović s četiri gola, po dva su postigli Nikola Janović i Nikola Visković, a jednoga Nicolas Bicari.

Jug CO je bolje ušao u utakmicu, čvrstom obranom i strpljivom igrom u napadu nakon prvih 13 minuta igre stekli su prednost od 4-1. No, u završnici druge, te tijekom treće i početkom četvrtine “proradio” je napad Primorja EB koji je u 12 minuta postigao čak 11 pogodaka pa je šest i pol minuta prije kraja bilo 12-8 za riječki sastav i pobjednik je bio odlučen. Do kraja dvoboja prednost “primorjaša” je narasla na konačnih visokih 15-9.