Velež na natopljenom terenu u Mostaru pobijedio Široki

Autor: dnevno.ba

Nakon dvotjedne reprezentativne stanke Velež je na natopljenom terenu u Mostaru pobijedio Široki minimalnim rezultatom 1:0.

Hercegovačkim susretom nastavljeno je premijerligaško natjecanje i susreti 24. kola Premijer lige BiH.

Bilo je upitno hoće li se odigrati ovaj susret zbog lošeg stanja terena u Mostaru, ali je glavni sudac odlučio da ove dvije ekipe odmjere snage.

U prvih 20 minuta susreta bilo je dosta prekrašaja od obje ekipe. Široki je kroz tri prilike u prvom susretu pokušao doći do gola, no u dosta teškim uvjetima na terenu nisu uspjeli realizirati pogodak.

U 57 minuti igrač Veleža, Bajrić je dobio crveni karton i tada je Široki nastavio igrati sa igračem više, nakon čega je uslijedila izvrsna prilika Ikića koji je iz slobodnog udarca pogodio porečku.

Velež je u 75. minuti poveo golom Brandaa. Zvonić je napravio veliku grešku pred golom Širokog Brijega, zbog natopljenog terena, što je momčad Veleža iskoristila i došla u prednost.

Ovaj susret obilježio je i povratak domaće publike na tribine stadiona Rođeni nakon 192. dana. Stadion je bio pod suspenzijom bez publike nakon navijačkih nereda na utakmici protiv Borca.