Završena nogometna Premijerliga BiH – Sarajevo prvak, Krpić najbolji strijelac, ispali Krupa i GOŠK

GABELA - Odigrane su utakmice 33. kola Prvenstva BiH čime je spušten zastor na proteklu premijerligašku sezonu. Momčad Sarajeva slavila je 2:0 u Gabeli kod GOŠK-a i potvrdila naslov prvaka, dok su se "Lavovi" novim porazom oprostili od premijerligaškog društva. Vodeći gol "bordo" momčad je postigla već u 9. minuti preko Šišića, a trijumf Musemićeve momčadi u završnici dvoboja potvrdio je mladi Dervišagić.

Drugoplasirani Zrinjski je odigrao bez pogodaka u gostima kod Zvijezde ’09, dok su trećeplasirani Širokobriježani igrali 1:1 sa Čelikom u Zenici iako su rano poveli golom Stipe Jurića, ali se i domaćin relativno brzo vratio budući da je Haris Dilaver u 20. minuti pogodio za, ispostavit će se konačnih 1:1.

Željezničar je bio najuvjerljiviji u ovih završnih 90 minuta svladavši u gostima Tuzlu City s 3:0. Briljirao je Ermin Zec upisavši sjajne asistencije za prva dva pogotka što ih postižu Sulejman Krpić u 22. minuti, inače prvi strijelac ove premijerligaške sezone sa 16 zgoditaka, te Nermin Hajdarević u 31. minuti, dok je gol za konačnih 3:0 u 44. minuti postigao sa Zec.

Radnik je s minimalnih 1:0 pobijedio Slobodu zahvaljujući golu Irfana Hadžića u 74. minuti i time pretekao Čelika na ljestvici, pa će momčad iz Bijeljine na kraju u Europu ukoliko FK Željezničar stvarno ne bi dobio licencu za europska natjecanja.

Mladost je također bila uspješan domaćin pobijedivši Krupu 3:1. Anđušić u 15., potom Atajić iz kaznenog udarca u 56. i Arežina u 80. minuti bili su strijelci za Mladost, dok je zadnji premijerligaški gol za Krupljane zabio Brtan u 73. minuti.

Rezultati 33. kola:

GOŠK – Sarajevo 0:2, Zvijezda ’09 – Zrinjski 0:0, Čelik – Široki Brijeg 1:1, Radnik – Sloboda 1:0, Tuzla City – Željezničar 0:3, Mladost – Krupa 3:1.