Zmajevi remizirali u Beču i plasirali se u Ligu A!

BEČ - Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je na stadionu Ernst-Happel u Beču neriješeno 0:0 sa Austrijom i osigurala prvo mjesto u grupi 3 Lige B UEFA Lige nacija.

S ovim bodom izabranici Roberta Prosinečkog osigurali su nastup u Ligi A u narednoj sezoni ovog natjecanja.

Prvu priliku imao je bh. tim u 6. minuti kada je Miralem Pjanić izveo korner, a Toni Šunjić glavom loptu poslao preko gola.

U narednih 20 minuta nije bilo izglednijih prilika, a onda je Edin Višća pokušao iskosa s desne strane austrijskog kaznenog prostora, ali je loptu nakon njegovog šuta vratar Heinz Lindner izbacio u korner.

Odlično je šutirao i Edin Džeko u 33. minuti s ivice šesnaesterca, ali lopta odlazi pored gola.

Višća je u 45. minuti još jednom pokušao s desne strane nakon odličnog dodavanja Džeke, a lopta je otišla pored suprotne vratnice.

Austrija je zaprijetila u 51. minuti, ali Martin Hinteregger i Marko Arnautović nisu bili precizni.

Džeko je u 58. minuti primio loptu pored dva austrijska igrača i s desetak metara šutirao iznad grede.

Haris Duljević je u 64. minuti sjajno šutirao s lijeve strane, a Linder krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Nakon udarca iz kuta pokušao je i Ervin Zukanović iz povoljne pozicije, no nije bio precizan.

U 87. minuti Amer Gojak ulazi u igru umjesto Miralema Pjanića i upisuje prvi nastup za bh. reprezentaciju.

U finišu utakmice dobru priliku nije iskoristio Marko Arnautović i ostalo je 0:0.