“Zmajići” izgubili od Portugala i ostali bez baraža za Europsko prvenstvo

Autor: Sportske.ba

LISABON - Iako su odigrali najbolje kvalifikacije u povijesti U21 reprezentativci Bosne i Hercegovine neće igrati na Europskom prvenstu. "Zmajići" su ostali i bez baaraža nakon što su poraženi od svojih vršnjaka iz Portugala s 4:2.

Utakmica je odlično počela za BiH. Već u 20. sekundi Advan Kadušić je centrirao, Ermedin Demirović je šutirao, vratar Portugala je bio savladan, ali je Rodrigues izbacio loptu s gol linije.

Nakon toga nije bilo uzbuđenja sve do 20 minute kada je viđen najljepši detalj na utakmici. Horta je povukao jednu loptu, namjestio se na nekih 25 metara od našeg gola i šutirao. Vratar “Zmajića” Nemanja Trkulja nije se ni pomjerio, a lopta je završila u njegovoj mreži za 1:0.

U posljednjoj minuti prvog dijela naš tim dolazi do izjednačenja. Amer Gojak je centrirao, a loptu u mrežu domaćih šalje Ermedin Demirović za 1:1. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku naš tim je odigrao ispod svih očekivanja. Igrala se 53. minuta kada je Horta šutirao, lopta se odbila od gredu našeg gola, Radeljić je zakasnio,a Joao Felix pogađa za 2:1. Samo deset minuta kasnije Goncalaves matira Trkulju za 3:1.

Portugal je do četvrtog gola došao kada je Filipe u 91. minuti utakmice pogodio za 4:1. Konačnih 4:2 postavlja rezervista Turkeš u 93. minuti susreta.

Portugal je ovom pobjedom ostvario plasman u baraž za odlazak na Europsko prvenstvo 2019. godine, dok se Rumunjska kao pobejdnik naše grupe kvalificirala direktno na EURO za igrače do 21 godine.