Zrinjski u nadoknadi promašio penal za dodatno približavanje Sarajevu

DOBOJ KAKANJ - Najuzbudljiviji susret 29. kola Premijerlige BiH u nogometu definitivno su odigrali Mladost i Zrinjski, a krajnji rezultat glasio je 2:2. S obzirom da u dvoboju Radnika i Sarajeva nije bilo zgoditaka "bordo" momčad je zadržala četiri boda prednosti ispred "Plemića".

Golom Mandića u 19. minuti Zrinjski je poveo u Doboju kod Kaknja, međutim Gedeon Guzina je u 28. minuti izjednačio na 1:1 i to je bio rezultat prvoga dijela. Frane Čirjak u 52. minuti postiže prekrasan gol iz slobodnjaka za novu prednost gostiju, koji su imali veliku šansu i za povećanje vodstva, no za propušteno stigla ih je kazna u 79. minuti kada je Slobodan Jakovljević zbog igranja rukom napravio kazneni udarac i zaradio isključenje.

Atajić je bio precizan iz kaznenog udarca za 2:2, no gosti su u zadnjoj minuti s igračem manje došli do kolsalne prilike za novo vodstvo i pobjedu budući da su izborili kazneni udarac, ali je Ivan Čurjurić pogodio vratnicu. Potom su i domaćini preko Filipa Arežine u nadoknadi vremena imali veliku priliku, ali je ostalo tih 2:2.

Čelik je s minimalnih 1:0 pobijedio GOŠK-a, a jedini gol na Bilinom Polju postigao je Vedran Vrhovac u 63. minuti na asistenciju Fenana Salčinovića.

Uspješan domaćin bio je i Široki Brijeg pobijedivši Krupu 2:1. Mario Babić u 22. i Ivan Enin u 35. minuti bili su strijelci za Širokobriježane, dok je pogodak za Krupljane u 47. minuti bio autogol domaćeg igrača Stipe Markovića.

Rezultati 29. kola:
Radnik – Sarajevo 0:0, Mladost – Zrinjski 2:2, Široki Brijeg – Krupa 2:1, Čelik – GOŠK 1:0. Još igraju: Sloboda – Željezničar (20.00), Tuzla City – Zvijezda ’09 (ponedjeljak, 17.00).