ZUBAC upisao “double-double”, Bogdanović zabio 8 koševa

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac upisao je treći “double-double” ove sezone. U pobjedi LA Clippersa protiv Miami Heata 112-109, Zubac je za 29 minuta postigao 18 koševa uz 11 skokova.

Bila je to sedma pobjeda Clippersa ove sezone pri čemu šesta u nizu uz četiri poraza, dok je Miami na skoru 7-5, prenosi Hina.

Clippersi su očajno ušli u susret, tijekom prve četvrtine gubili su čak 19 razlike, a na kraju prve dionice bilo je 40-25 za goste. Domaćin je uzvratio u drugoj dionici koju je dobio sa 31-18, da bi treću dobili sa 10 razlike (30-20). U posljednjoj dionici Heat se približio na tri koš zaostatka (96-99), 40 sekundi prije kraja na koš zaostatka (107-108), a minus jedan je bilo i četiri sekunde prije završetka utakmice (109-110), no domaćine je u tim trenucima spašavao Reggie Jackson realiziravši posljednja četiri bacanja.

Paul George je predvodio Clipperse sa 27 koševa, Jackson je dodao 22 koša, a Eric Bledsoe 21 koš. Hrvatski centar je za 29 minuta postigao 18 koševa uz šut 7-10, te dodao 11 skokova, dvije blokade i asistenciju.

Kod Miamija Bam Adebayo postigao je 30 koševa uz 11 skokova, dok je Kyle Lowry zabio 25 koševa.

Košarkaši Utah Jazza izgubili su u Salt Lake Cityju od Indiana Pacersa sa 100-111 upisavši četvrti poraz sezone pri čemu prvi na svom parketu.

Utakmicu je obilježio incident četiri minute prije kraja nakon koje su isključeni domaći igrači Rudy Gobert, Donovan Mitchell i Joe Ingles, te Myles Turner s druge strane. Do gužve je došlo kada je Turner u skoku lagano gurnuo Goberta, a  Francuz ga u padu povukao za dres oborivši ga na parket. Došlo je do naguravanja, a uskočili su i ostali kako bi ih razdvojili.

Turner je za tučnjavu okrivio Goberta koji ga je srušio na pod.

“Morao sam se obraniti u toj situaciji,” rekao je Turner. “Mislim da nisam učinio ništa loše. Ali to nije na meni da odlučujem,” dodao je.

Goste je do pobjede vukao Malcom Brogdon sa 30 koševa i devet skokova, dok je T.J. McConnell dodao 21 koš i osam skokova.

U redovima Utaha najefikasniji je bio Donovan Mitchell sa 26 koševa, Rudy Gobert dodao je 19 koševa i 11 skokova, a još jedini dvoznamenkasti bio je i Jordan Clarkson sa 11 koševa. Nije to bila večer Bojana Bogdanovića. Hrvatski košarkaš je za 31 minutu ubacio osam koševa uz šut 3-9, pri čemu je za tri poena gađao 1-2. Imao je i dva skoka i dvije izgubljene lopte.

Sinoć je odigrana i utakmica između Philadelphije i Toronta, a slavili su gosti sa 115-109.

Ključni igrač utakmice bio je Fred Van Vleet koji je za Toronto postigao 32 poena, šest skokova i sedam asistencija. Po 20 koševa su dodali Grey Trent Jr. i Og Anunoby. Kod Philadelphije, za koju nisu igrali zvijezde Joel Embiid i Ben Simmons, bio je najučinkovitiji Tyresea Maxey sa 33 koša.