fbpx
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1670492488008-0'); });
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1670492389204-0'); });
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1670492446879-0'); });

SVE O WHATSAPP PROMJENAMA: Nova politika zaštite privatnosti, odnosno razmjene podataka

Autor: dnevno.ba

WhatsApp je poslao detaljno pojašnjenje što će se dogoditi njihovim korisnicima koji neće prihvatiti novu politiku zaštite privatnosti. Donosimo sve što o tome trebate znati.

Onima koji odbiju prihvatiti novu politiku zaštite privatnosti WhatsApp će od 15. svibnja uskratiti mogućnost slanja i primanja poruka u aplikaciji, dok će pozive i obavijesti moći primati još nekoliko tjedana nakon toga datuma. Iako je ova promjena najavljena 08. veljače ista se nije dogodila zbog snažnog pritiska javnosti, a postoji mogućnost da ista odgoda bude i 15.svibnja.

Razlog ove promjene leži u činjenici što je ogromna većina od 21,5 milijardi američkih dolara Facebookovih prihoda u trećem kvartalu prošle godine pristigla od oglasa, a u WhatsAppu ih još nema. Uz to, Facebook želi omogućiti plaćanje putem WhatsAppa i tješnje ga povezati s Instagramom.

Korisnički računi ipak, neće se brisati, osim onih koje su brisali i ranije, a to su neaktivni računi u trajanju duljem od 120 dana.

Ono što većinu najviše zanima je koji će se podaci dijeliti s Facebookom, a riječ je  o podacima vezanim uz kupovinu online koji dolaze u tri oblika:

Facebookove usluge hostinga koje nude trgovinama koje posluju na WhatsAppu;

Nove značajke digitalne trgovine koje omogućavaju prikaz robe i usluga u sklopu WhatsAppa (i koje je moguće koristiti za izradu oglasa na Facebooku i Instagramu);

Facebookovi oglasi koji omogućavaju kontakt s oglašivačem putem WhatsAppa.

Osim s Facebookom, podaci će biti dijeljeni i s Instagramom te drugim aplikacijama u Facebookovu vlasništvu. Vaše će poruke i dalje biti zaštićene enkripcijom, a WhatsApp će s Facebookom i dalje dijeliti vaše osobne podatke poput broja telefona kao što su i dosad činili.

Spomenute promjene ne vrijede u Hrvatskoj. Naime, Hrvatska je članica Europske unije, a njeni regulatori mogu odrezati globu u visini do četiri posto godišnjeg prihoda tvrtkama koje se ne pridržavaju važećih zakona o zaštiti privatnosti.

Facebook je već platio 110 milijuna eura globe zbog obmanjivanja europskih regulatora prilikom preuzimanja WhatsAppa. Za pretpostaviti je kako neće riskirati još jednu takvu packu, piše tportal.

Autor: dnevno.ba
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1544621488181-7'); });
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1544621488181-8'); });

ZADNJE VIJESTI

var mpn_wi={userId:11760,siteId:102020,widgetId:103929,widgetType:0};if(void 0===mpn_ref)var mpn_ref=[mpn_wi];else mpn_ref.push(mpn_wi);var mpn_sid=document.getElementById('monadplugscript');if(!mpn_sid){var mpn_dt=new Date,mpn_ns=document.createElement('script');mpn_ns.id='monadplugscript',mpn_ns.type='text/javascript',mpn_ns.defer=!0,mpn_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/native/js/hood.js?v='+mpn_dt.getYear()+mpn_dt.getMonth()+mpn_dt.getUTCDate()+mpn_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script')[0];pmn_os.parentNode.insertBefore(mpn_ns,pmn_os)}
ga('send', 'event', 'Monad_underarticle', 'pageview'); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});