ĆOSIĆ: U našoj županiji se taj Dan državnosti neće obilježavati

Autor: Dnevni list

ŠIROKI BRIJEG - Zapadnohercegovačka županija (ZHŽ) neradnim danom proglasila je 25. studenoga, a po riječima predsjednika županijske vlade Zdenka Ćosića, to nije zbog Dana državnosti BiH već zbog blagdana svete Kate.

– Mi smo donijeli odluku o proglašenju neradnog dana u ZHŽ-u jer je taj dan blagdan svete Kate koji se obilježava u nekoliko mjesta u našoj županiji – kazao je Ćosić, navodeći kako po zakonu 25. 11. nije neradni dan.
Dodao je kako vlasti ZHŽ-a nisu planirale nikakav program kojim bi se obilježio Dan državnosti BiH.
– To je političko pitanje oko kojeg nema konsenzusa i u našoj županiji se taj dan neće obilježavati. Paradoksalno je da oni koji slave Dan državnosti sami negiraju temelje ZAVNOBiH-a – dodao je Ćosić.

Na ovaj način Zapadnohercegovačka županija će se pridružiti bh. entitetu Republika Srpska u kojem se već tradicionalno ne obilježava 25. studeni kao Dan državnosti BiH.

Autor: Dnevni list

ZADNJE VIJESTI