fbpx
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1670492488008-0'); });
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1670492389204-0'); });
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1670492446879-0'); });

TRENUTNO OLAKŠANJE: Bolno natečeno zagnojeno tkivo riješite bez ‘graška’ znoja!!

Autor: dnevno.ba

Nekima se događa rijeđe, nekima češće da se zbog neznatnog udarca ili malog trna nađu u ovoj neugodnoj i iznimno bolnoj situaciji. Kako je velik broj nas trenutno u vrtovima i ove ozlijede bivaju sve češće, pa tako u brojnim grupama na društvenim mrežama možemo vidjeti upite kako se riješiti upravo ove upale.

Iako kažemo kako se ‘upalila zanoktica’, zapravo je riječ o akutnoj upali tkiva, koja može biti i kronična, u području oko nokta, a zove se paronihija.

Najčešće nakon traume, bakterije ulaze u kožu oko nokta, gdje se ubrzo pojavljuje crvenilo ( može u roku par sati i kraće), potom veliki okrugli čep gnoja, koji je i na najmanji dodir iznimno bolan.

Ono gdje svi griješe je pokušaj istiskivanja gnoja, pa i probijanje kože običnom iglom. Velika velika greška koja samo produljuje upalu, a što može dovesti i do kirurškog zahvata! Osim što nam se tkivo može upaliti uslijed traume, ovoj infekciji podložne su osobe koje grizu nokte ili sišu prste.

Paronihija se može javiti i na nogama gdje infekcija obično započinje na uraslom noktu. U dijabetičara i osoba s perifernom vaskularnom bolesti paronihija može ugroziti ekstremitet, ili pak dovesti do amputacije.

Paronihija najčešće nastane nakon sljedećih radnji:

-nakon ozljedi,

-rezanje noktiju ili manikure,

-čupkanje okolne kožice,

-kronični nadražaj (npr. deterdženti),

-držanje ruka dugo vremena u vodi.

Riješite problem sa samo 2 sastojka i bez ‘graška’ znoja!

Još jednom je bitno napomenuti kako bolno područje nikako ne treba stiskati, guliti i pokušavati doći do gnoja. Uzmite sol i običan tanjur ili bilo koju posudu u koju možete staviti cijelu šaku.

U toplu vodu, ne prevruću ne premlaku, stavite žlicu soli i uronite ruku u tekućinu.

Držite sve dok se voda ne ohladi, a potom ponovite postupak. Nakon toga lagano posušite ozlijeđeno područje, tapkajte, ne stiskajte, ne stružite. Ponovite ovaj postupak ujutro i navečer.

Već nakon prvog tretmana osjetiti ćete veliko olakšanje i smanjenje boli, a ovisno o tome koliko je prošlo od oljede i naticanja, kroz par dana u potpunosti ćete riješiti problem.

Vidjeti ćete možda i kako se stvaraju tamne točkice (kao čepići), koje će kasnije otpasti, isto nije potrebno ništa raditi na silu. Kroz njih će izaći gnoj nakon što omekšaju i otpuste.

Prst svakako zaštitite kad god postoji mogućnost da upaljeno područje zamažete, lupite isl.

Autor: dnevno.ba
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1544621488181-7'); });
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1544621488181-8'); });

ZADNJE VIJESTI

var mpn_wi={userId:11760,siteId:102020,widgetId:103929,widgetType:0};if(void 0===mpn_ref)var mpn_ref=[mpn_wi];else mpn_ref.push(mpn_wi);var mpn_sid=document.getElementById('monadplugscript');if(!mpn_sid){var mpn_dt=new Date,mpn_ns=document.createElement('script');mpn_ns.id='monadplugscript',mpn_ns.type='text/javascript',mpn_ns.defer=!0,mpn_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/native/js/hood.js?v='+mpn_dt.getYear()+mpn_dt.getMonth()+mpn_dt.getUTCDate()+mpn_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script')[0];pmn_os.parentNode.insertBefore(mpn_ns,pmn_os)}
ga('send', 'event', 'Monad_underarticle', 'pageview'); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});