Kadeti BiH bolji od selekcije Grada Beograda

Autor: Dnevno.ba

SARAJEVO - „U-16“ reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas na stadionu „Otoka“ u Sarajevu selekciju Grada Beograda sa 2:0 u utakmici polufinala Memorijalnog međunarodnog turnira „Josip Katalinski Škija“.

Prvu priliku imala je BiH u 5. minuti. Nenad Nikić je bio najviši u skoku nakon jednog centaršuta iz slobodnog udarca, a golman selekcije Beograda Stepanović je uhvatio loptu. Sljedeća šansa desila se tek u 38. minuti kada je Stanićev šut izblokiran, a u nastavku akcije nije bio precizan ni krilni igrač bh tima Hasić.

Izabranici Sakiba Malkočevića do prednosti dolaze u 46. minuti. Rezervista Andrej Đokanović je zaustavljen prekršajem u kaznenom prostoru Beograđana i sudac je pokazao na bijelu točku. Precizan izvođač jedanaesterca bio je Ajdin Hasić.

Beograd je zaprijetio u 53. minuti. Sam na pet metara od gola iskosa s lijeve strane ostao je Burmaz, ali nije zahvatio loptu nakon jednog ubačaja i ostalo je 1:0.

Konačan rezultat postavljen je u drugoj minuti sudačke nadoknade. Dino Islamović je prošao po lijevoj strani, ubacio na peterac gdje se najbolje snašao Haris Brkić koji šalje loptu u mrežu.

Nakon utakmice trener asistent u bh timu Damjan Ratković je rekao: „U prvom poluvremenu nismo igrali kako smo željeli. Drugih 40 minuta smo bolje izgledali na terenu. Napravili smo nekoliko izmjena i ubrzali protok lopte. Na kraju smo zadovoljni rezultatom i pobjedom. Momci nisu loše odigrali, ali ovo je tek prvo okupljanje i pred nama je još mnogo rada sa ovom selekcijom.“

U drugom polufinalnom susretu u 16 sati na „Otoci“ sastat će se Crna Gora i selekcija Sarajeva i Istočnog Sarajeva.

SARAJEVO – Igrali: Bosna i Hercegovina-Selekcija Grada Beograda 2:0 (0:0). Stadion: „Otoka“, Sarajevo. Sudac: Vladimir Bjelica. Golovi: 1:0 Hasić (46′ penal), 2:0 Brkić (80’+2). Žuti kartoni: Šarčević (BiH).

BOSNA I HERCEGOVINA: Luka Kačavenda, Dragan Matković, Stefan Rankić, Ajdin Hasić, Manuel Ivašanin, Kristijan Stanić, Mate Pirić, Pero Džidić, Adin Mujanović, Ivan Šarčević, Nenad Nikić. Igrali su još: Andrej Đokanović, Dino Ilamović, Ivor Krešić, Vedad Radonja, Edin Mujić, Armin Šarić, Haris Brkić, Amar Dedić, Amar Muslić, Dal Varešanović. Izbornik: Sakib Malkočević.

SELEKCIJA BEOGRADA: Nikola Stepanović, David Milisavljević, Vasilije Mijailović, Đorđe Jovanović, Strahinja Pavlović, Nenad Adžibaba, Uroš Pavlović, Borislav Burmaz, Bogdan Jočić, Marko Dedier, Mateja Stojanović. Igrali su još: Milan Andžić, Uroš Ignjatović, Slobodan Stanojlović, Andrija Radovanović, Savo Arambašić, Edin Ajdinović, Dragan Vukotić. Izbornik: Velibor Đurić.