PRVA LIGA FBiH: Gostima ni boda – najuvjerljiviji GOŠK i Metalleghe BSI

Autor: D. Ivanković

JAJCE - Povodom velikog katoličkog blagdana Uskrsa sve utakmice 19. Kola Prve lige FBiH odigrane su ove subote, a zanimljivo domaćini su ostvarili svih osam pobjeda.

Vodeći Metalleghe BSI je u Jajcu s 5:1 pobijedio Bosnu iz Visokog, a dva prva pogotka zabio je napadač Popović u 26. i 44. minuti. “Faraoni” su smanjili preko Džafića u 48. minuti, ali su domaćini nakon toga još tri puta poslali loptu u njihovu mrežu, te trijumfirali s četiri gola razlike. Mrežu Bosne su tako još pogađali Pljevljak u 60., Dilberović u 83. i Fejzić u sudačkom dodatku vremena.

Još uvjerljivija bila je momčad GOŠK-a pobijedivši u Gabeli Podgrmeča s 5:0. Vodeći gol u 10. minuti postiže Mišić, a potom se po dva puta među strijelce upisuju Zečević i Mace i već u 46. minuti “Lavovi” vode 5:0. Nakon toga su potegnuli ručnu, pa se rezultat do kraja nije mijenjao.

Siguran nastup imala je i drugoplasirana Zvijezda savladavši s 3:0 Branitelja. “Zmajevi” su poveli golom Isanovića u 8. minuti da bi u nastavku na scenu stupio Dudić, te svojim golovima u 59. minuti iz kaznenog udarca, te u 68. minuti iz igre domaćinu osigurao uvjerljiv trijumf, a samim time i daljnji priključak s vodećim Metallegheom.

Čapljina je golom Salke Jazvina u 14. minuti s minimalnih 1:0 pobijedila Jedinstvo, dok je jedini gol u slavlju Bratstva protiv Orašja zabio Stjepanović na isteku prvih 45 minuta.

Najteži put do pobjeda imali su Goražde i Budućnost. Banovićani su preko Đezića u 10. minuti došli u vodstvo protiv Sloge, ali su Ljubušaci poravnali u 38. minuti zgoditkom Andrije Petrovića da bi taj pobjednički gol za domaćine u 86. minuti postigao iskusni golgeter Senad Mujić.

Goraždu je tri domaća boda protiv Rudara osigurao Ferhatović zgoditkom u posljednjoj minuti. Bio je to gol za konačnih 2:1, a prethodno su strijelci na ovoj utakmici bili Šuntić u 2. minuti za domaće, te Delić u 54. minuti za Kakanjce.

Novi Travnik je stigao do vrijednih bodova u svojoj borbi za opstanak, a strijelci za slavlje od 2:0 nad Radničkim bili su Grebenar u 8. i Gavrić u 67. minuti.

Rezultati 19. Kola:

GOŠK – Podgrmeč 5:0, Čapljina – Jedinstvo 1:0, Bratstvo – Orašje 1:0, Novi Travnik – Radnički 2:0, Goražde – Rudar 2:1, Budućnost – Sloga 2:1, Zvijezda – Branitelj 3:0, Metalleghe BSI – Bosna 5:1.