ABERDEEN - Mogao je Široki Brijeg i izgubiti, ali i pobijediti, no na kraju je izvukao neodlučenih 1:1 kod Aberdeena u njihovoj prvoj utakmici drugog pretkola Europske lige što je u konačnici možda i najrealnije, a čime su igrači Gorana Sablića ispunili oba cilja u ovom susretu, jer prvi je bio da zabiju gol, a drugi da eventualno izbjegnu poraz protiv objektivnog favorita u tom srazu.

Domaćin je poveo nakon 15 minuta igre jednim nesvakidašnjim golom kada je vratar Lewis daleko ispucao loptu, a napadač Ryan Christie došao do nje, izbacio iz ravnoteže dvojicu suparničkih igrača, te sa 20-tak metara udaljenosti uistinu efektno pogodio daljnji kut vratara Luke Bilobrka.

Odmah potom prijetio je Adam Rooney, ali je bio neprecizan, baš kao i Luka Begonja na drugoj strani propustivši u 25. minuti realizirati prvu veliku širokobriješku priliku. U 44. minuti do gola je mogao i Menalo, ali je glavom šutirao pored gola.

Gosti su u dva navrata prijetili preko Čabraje u početnih 20 minuta drugog dijela, a potom je Bilobrk u jednoj akciji zaustavio dva neugodna pokušaja domaćih igrača nakon čega su Širokobriježani u 69. minuti preko Stipe Markovića stigli do izjednačenja kada je ovaj sjajno pogodio vanjskim dijelom kopačke svoje ubojite ljevice s nekih 18 metara udaljenosti od suparničkog gola.

stipomarkovic14072017

Imao je u 84. minuti Krstanović priliku za potpun preokret, ali je Lewis zaustavio njegov udarac glavom nakon čega su i domaćini preko stewarta zaprijetili, ali se rezultat više nije mijenjao.

ABERDEEN – Stadion Pitoddrie. Gledatelja: 17.000. Sudac: Eric Lamberhts (Belgija). Prva utakmica 2. pretkola Europske lige: Aberdeen – Široki Brijeg 1:1 (1:0). Strijelci: 1:0 Christie (16), 1:1 Marković (69). Žuti kartoni: Considine (Aberdeen), Bralić i Bilobrk (Široki Brijeg).

ABERDEEN: Lewis, Logan, Shinnie, Considine, O’Connor, Reynolds, McLean (od 73. Stewart), Rooney (od 88. Storey), Mackay-Steven (od 63. Maynard), Tansey, Christie. Šef stručnog stožera: Derek McInnes.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, D. Ćorić, Barišić, Bralić, Marković, Begonja, Lončar (od 74. J. Ćorić, od 83. Ćorluka)), Matić, Menalo (od 89. Kožul), Čabraja, Krstanović. Šef stručnog stožera: Goran Sablić.