googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1670492488008-0'); });
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1670492389204-0'); });
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1670492446879-0'); });

SVE POPULARNIJA IGRA: Djeca guše jedni druge do nesvijesti, sekunde ih dijele do smrti

Autor: Dnevno.ba

BEOGRAD - Bizarna i opasna igra koja se proširila među američkim tinejdžerima zabrinjava liječnike u Srbiji i drugim državama regije gdje je u posljednje vrijeme također postala popularna.

Radi se o tome da se djeca međusobno guše raznim metodama kako bi se doveli do ruba nesvijesti. Onaj čije tijelo ne izdrži nego padne u nesvijest, ispada iz igre, piše Bulevar. Sve se, dakako, snima i objavljuje na video servisima ili društvenim mrežama.

S obzirom da se ovom ‘igrom’ smanjuje dovod kisika u mozak, mnogi slučajevi nerijetko završe na hitnoj pomoći.

-Radim s djecom tog uzrasta pa od njih naučim i saznam kakvim se opasnim stvarima bave. Tako sam saznala i za ‘igru gušenja’, koja se obično igra za vrijeme odmora ili poslije škole. U trenutku kada se dijete onesvijesti od nedostatka kisika, doslovno ga sekunde dijele od smrti. Namjerno zaustavljanje disanja, koje obično traje oko 45 sekundi u igrici, zaustavlja rad srca i dotok kisika do mozga… Ako se dijete odmah ne položi horizontalno i ne pruži mu se prva pomoć, može doći i do smrti – upozorila je doktorica Nevenka Dimitrijević.

Psiholozi smatraju da djeca više ne znaju razdvojiti stvaran od virtualnog svijeta te ne ramišljaju o posljedicama ovakve igre, prenosi Avaz.

Autor: Dnevno.ba
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1544621488181-7'); });
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1544621488181-8'); });

ZADNJE VIJESTI

var mpn_wi={userId:11760,siteId:102020,widgetId:103929,widgetType:0};if(void 0===mpn_ref)var mpn_ref=[mpn_wi];else mpn_ref.push(mpn_wi);var mpn_sid=document.getElementById('monadplugscript');if(!mpn_sid){var mpn_dt=new Date,mpn_ns=document.createElement('script');mpn_ns.id='monadplugscript',mpn_ns.type='text/javascript',mpn_ns.defer=!0,mpn_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/native/js/hood.js?v='+mpn_dt.getYear()+mpn_dt.getMonth()+mpn_dt.getUTCDate()+mpn_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script')[0];pmn_os.parentNode.insertBefore(mpn_ns,pmn_os)}
ga('send', 'event', 'Monad_underarticle', 'pageview'); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});