”Vučica” pognute glave napušta Torino, Hart nesavladiv za Džeku

Autor: ScSport.ba

TORINO - U prvoj utakmici nedjeljnog programa Serije A Torino je na domaćem terenu slavio protiv Rome rezultatom 3:1.

Ekipa Siniše Mihajlovića u potpunosti je nadigrala Romu i na kraju sasvim zasluženo slavila.

Počelo je prilikom Edina Džeke u 4. minuti susreta, ali reprezentativac Bosne i Hercegovine nije bio precizan. Kazna je uslijedila vrlo brzo kada Belotti koristi jednu odbijenu loptu i šalje je u mrežu Rimljana za vodstvo svoje ekipe.

Do poluvremena Rome je napadala, a Torino stvarao prave i velike prilike. Kontre domaće ekipe bile su velika opasnost po Romu, a samo raspoloženi Szczesny držao je Vučicu u igri.

Drugo poluvrijeme počelo je isto kao i prvo, Edin Džeko imao je priliku u 48. minuti, ali mu je bivši saigrač iz Manchester Cityja Joe Hart odbranio udarac.

Nova kazna uslijedila je veoma brzo, a bivši igrač Rome Falque postigao je gol iz penala u 53. minuti.

Roma je brzo uzvratila, a sudija današnjeg meča pokazao je penal i na drugoj strani. Siguran realizator bio je Francesco Totti.

Pitanje pobjednika i točku na i postavio je isti igrač u 65. minuti na asistenciju danas sjajnog Belottija.

Edin Džeko proveo je svih 90. minuta na terenu, ali nije pronašao put do mreže danas izuzetno raspoloženog Harta.