“Bordo” momci napokon slavili na Koševu razbivši Vitežane

Autor: Sportske.ba

SARAJEVO - Nogometaši Sarajeva napkon su upisali pobjedu na stadionu Asim Ferhatović Hase.

Nakon tri poraza u isto toliko domaćih utakmica, Bordo momci su predvođeni novim-starim trenerom Husrefom Musemićem deklasirali Vitez s 4:0.

Igrala se 13. minuta kada su domaći propustili sjajnu priliku. Marko Mihojević je pogodio vratnicu, a nakon njega Anel Hebibović promašuje prazan gol sa manje od jednog metra. Do kraja, veoma lošeg prvog dijela, nije bilo većih uzbuđenja, pa se na odmor otišlo s početnim rezultatom.

Ipak, Husref Musemić je na poluvremenu očitao lekciju svojim igračima, koji su u nastavku zagrali fenomenalno.

Samo dvije minute bile su potrebne domaćima da zatresu mrežu Tirića. Nakon solo akije strijelac je bio Mersudin Ahmetović.

U 55. minuti nova lopta u mreži gostiju. Ovoga puta strijelac je bio Krste Velkoski. Igrači Sarajeva nisu stali na ovome, pa je novi gol došao deset minuta kasnije. Mrežu Tirića ponovo je pogodio Ahmetović.

Konačnih 4:0 postavio je najtalentiraniji nogometaš u našoj zemlji u ovom trenutku Nedim Hadžić, koji je mrežu Viteza zatresao u 85. minuti. Prethodno je Hadžić na teren ušao u 75. minuti susreta umjesto povrijeđenog Hebibovića.

SARAJEVO – VITEZ 4:0

SARAJEVO – Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledatelja: 2.000. Sudac: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo). Strijelci: 1:0 – Ahmetović (47), 2:0 – Velkoski (55), 3:0 – Ahmetović (65), 4:0 – Hadžić (85).

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Novaković, Sarić, Ahmetović, Velkoski, Hebibović, Mihojević, Herić, Bekić, Lelić. Trener: Husref Musemić.

VITEZ: Tirić, Stanić, Brekalo, Vukoja, Bibić, Zukić, Karić, Miletić, Miketek, Šantić. Trener: Iljia Bonić.