EUROPSKA LIGA: Salzburg šokirao Lazio, Marseille bolji od Leipziga

Autor: Hina

MARSEILLE - Nogometaši Marseillea, Arsenala, Salzburga i Atletica iz Madrida plasirali su se u polufinale ovosezonske Europske lige, Marseille je u četvrtfinalu izbacio RB Leipzig, Arsenal je bio bolji od CSKA iz Moskve, Salzburg od Lazija, a Atletico od Sportinga iz Lisabona.

Još jedna sjajna nogometna večer na Starom kontinentu. Nogometaši Marseillea, Arsenala, Salzburga i Atletica iz Madrida plasirali su se u polufinale ovosezonske Europske lige, Marseille je u četvrtfinalu izbacio RB Leipzig, Arsenal je bio bolji od CSKA iz Moskve, Salzburg od Lazija, a Atletico od Sportinga iz Lisabona.

Vrlo je zanimljivo bilo u svim uzvratnim četvrtfinalnim susretima, a u četiri utakmice postignuto je čak 17 pogodaka.

Marseille je na svom Velodromeu hvatao 0-1 zaostatak iz prve utakmice u Leipzigu, a pune tribine svjedočile su fantastičnom otvaranju u kojemu su već u prvih devet minuta postignuta tri gola. Poveli su gosti preko Brume (2), no domaći su se ekspresno vratili u igru autogolom Ilsankera (6-ag) i golom Sarra (9). Do kraja prvog dijela Thauvin (38) je povisio na 3-1 i donio rezultat koji je vodio Marseille u polufinale,no Augustin (55) je uspio smanjiti na 3-2 i s tim je rezultatom Leipzig ponovno imao prolazak dalje.

Taj je rezultat stajao samo pet minuta da bi Payet (60) odličnim pogotkom osigurao Marseilleu vodstvo od 4-2. Gosti su u samoj završnici krenuli na sve ili ništa što su domaći iskoristili i pogotkom Sakaija (90+4) u posljednjoj minuti sudačke nadoknade povisili na konačnih 5-2, odnosno ukupnih 5-3.

U Salzburgu se dogodio nevjerojatan preokret u nešto više od tri minute tijekom kojih su domaćini postigli tri pogotka i ukupni zaostatak od dva gola pretvorili u prolazak. Gosti iz Rima su na uzvrat donijeli prednost od 4-2, a kada je Immobile (55) početkom drugog poluvremena doveo Lazio u vodstvo i u Salzburgu činilo se kako je pitanje putnika u polufinale riješeno. No, već u sljedećoj minuti Dabour (56) je izjednačio na 1-1, da bi Salzburg s tri gola u razdoblju od 72. do 76. minute kreirao veliki preokret, a strijelci su bili Haidara (72), Hwang (74) i Lainer (76). Takvim raspletom Salzburg je prošao dalje s ukupnih 6-5.

U Lisabonu je Atletico branio prednost od 2-0 iz prve utakmice te je u tome na kraju i uspio jer je domaći Sporting uspio postići samo jedan gol. Mrežu gostiju uspio je zatresti samo Montero.

CSKA je u Moskvi imao gotovo nemoguć zadatak nadoknaditi 1-4 poraz iz prve utakmice protiv Arsenala u Londonu. No, ruski je sastav postigao prva dva gola na utakmici preko Čalova (39) i Nababkina (50) i tako stigao na jedan gol od prolaska. No, Arsenal je golom Welbecka (75) osigurao mirniju završnicu, da bi Ramsey (90+2) u sudačkoj nadoknadi izjednačio na 2-2 i čak spasio “topnike” poraza u Moskvi.

Ždrijeb polufinalnih parova održat će se u petak, dok je finale na rasporedu 16. svibnja u Lyonu.

Europska liga – četvrtzavršnica:
Marseille – RB Leipzig 5-2 (0-1) (Ilsanker 6-ag, Sarr 9, Thauvin 38, Payet 60, Sakai 90+4 / Bruma 2, Augustin 55)
Sporting – Atletico 1-0 (0-2) (Montero 28)
Salzburg – Lazio 4-1 (2-4) (Dabour 56, Haidara 72, Hwang 74, Lainer 76 / Immobile 55)
CSKA Moskva – Arsenal 2-2 (1-4) (Čalov 39, Nababkin 50 / Welbeck 75, Ramsey 90+2)