FK Sarajevo je prvak Bosne i Hercegovine 2019. godine!

SARAJEVO - "Bordo" momčad je titulu prvaka osigurala nakon što je danas na Koševu u 32. kolu Premijer lige pregazila Zvijezdu '09 rezultatom 4:0 pa su ostali na tri nedostižna boda ispred Zrinjskoga, koji je također bio uvjerljiv, te sa 5:1 dobio Tuzlu City.

Do 25. minute se igrala izjednačena utakmica. Zvijezda je imala nekoliko opasnih napada, ali kada je Sarajevo zabilo prvi gol, sve je bilo gotovo.

Amar Rahmanović je načeo goste. U 25. minuti je sjajno skočio ispred Erića nakon ubačaja Kapića i pogodio je za prednost od 1:0. Samo pet minuta kasnije novi gol u mreži gostiju. Ponovo je to bila sjajna akcija Bordo ekipe, a Anel Hebibović pogađa za 2:0.

Nije se Sarajevo zaustavilo do samog kraja prvog dijela. U 34. minuti Ahmetović je zatresao mrežu Zvijezde za 3:0, da bi ovaj igrač deset minuta kasnije bio asistent, a kapetan Krste Velkoski zabija za 4:0 na svom 150. nastupu za Bordo tim.

Sarajevo je tako već nakon prvih 45 minuta završilo posao i mogli su početi slaviti titulu prvaka.

Zrinjski je također rano poveo protiv Tuzle City, jer su Mujagić u 3. i Mandić u 14. minuti pogađali mrežu gostiju. Do završetka poluvremena i Filipović je dva puta pogađao gostujuću mrežu, a u 52. minuti se i Mujagić po drugi put upisao u strijelce da bi gosti do počasnog zgoditka stigli preko Voje Ubiparipa koji je realizirao najstrožu kaznu.

U sudaru otpisanih Krupe i GOŠK-a domaćini su slavili s visokih 4:0, no za razliku od Koševa i Bijelog Brijega ovdje su domaćini suparničku mrežu “rešetali” u drugih 45 minuta, pa su redom zabijali Modić, Mandić, Makitan i Nikolić.

Široki Brijeg se od svoje publike u tekućoj sezoni oprostio 2:1 pobjedom protiv Radnika potvrdivši osvajanje trećega mjesta. Zvonimir Vukoja i Stipe Jurić bili su strijelci za prednost Širokobriježana od 2:0 da bi u samoj završnici dvoboja Bradonjić ublažio poraz gostiju iz Bijeljine.

Čelik je u gostima pobijedio Željezničara 2:1 golovima Vrhovca i Dilavera, dok je poraz domaćih svojim pogotkom ublažio Ermin Zec. Uspješan gost bila je i Mladost pobijedivši na Tušnju Slobodu 1:0 zgoditkom Guzine u 50. minuti.

Rezultati 32. kola:

Sarajevo – Zvijezda ’09 4:0, Zrinjski – Tuzla City 5:1, Široki Brijeg – Radnik 2:1, Željezničar – Čelik 1:2, Krupa – GOŠK 4:0, Sloboda – Mladost 0:1.