PL BiH: Trolist vodećih remizirao, Radulović razveselio Zrinjski

Autor: D.Ivanković

VITEZ - Odigrane su utakmice 20. Kola Premijerlige BiH u nogometu, a od klubova iz gornjeg dijela poretka najviše razloga za slavlje imali su u redovima Zrinjskog porazivši u Vitezu istoimenog domaćina s minimalnih 1:0 zgoditkom Aleksandra Radulovića u 35. minuti.

Vodeći Širokobriježani igrali su bez pogodaka na Banja Ilidži protiv Zvijezde, baš kao i Sarajevo sa Drinom u Zvorniku, dok je Radnik još jedanput bio “crna mačka” za Željezničar na Grbavici odigravši s domaćinom neodlučenih 1:1. Ognjen Đelmić je u 22. minuti doveo domaćine u vodstvo, ali je Vasić u 36. minuti izjednačio i to je ujedno na kraju bio konačni ishod utakmice.

Olimpic je u Banjaluci dobio derbi protiv Borca, a gol odluke za “Vukove” zabio je Jusufović u 55. minuti. Mreže su u Vrapčićima mirovale sve do 92. minute kada je Anes haurdić zabio za slavlje Veleža protiv Čelika.

Mladost je u borbi za opstanak stigla do bodova protiv Travničana zabilježivši pobjedu 2:1. Marković je bio strijelac vodećeg pogotka u prvom poluvremenu, ali su “Veziri” kojih 15 minuta prije kraja poravnali zgoditkom Feđe Dudića nakon što je gostujućeg napadača odlično poslužio Hasečić. Ipak, pet minuta prije kraja golom Lazića Mladost stiže do velike pobjede od 2:1.

Najuvjerljiviji nastup imali su nogometaši Slobode deklasiravši Slaviju sa 4:0, međutim treba reći da je Tuzlacima zbog isključenja Nemanje Pušare u 24. minuti posao bio itekako olakšan. Zajko Zeba je bio strijelac u 26. i 75. minuti, u oba navrata golovima iz kaznenih udaraca, a mrežu gostiju pogađali su još Sulejman Krpić u 58. i Mirza Musić u 85. minuti.

Rezultati 20. Kola:

Drina – Sarajevo 0:0, Željezničar – Radnik 1:1, Borac – Olimpic 0:1, Mladost – Travnik 2:1, Vitez – Zrinjski 0:1, Sloboda – Slavija 4:0, Zvijezda – Široki Brijeg 0:0, Velež – Čelik 1:0.