Rukometni “Zmajevi” gostujućom pobjedom nad Bjelorusijom otvorili kvalifikacije za EURO 2020

MINSK - Rukometna reprezentacija BiH pobjedom je počela natjecanje u skupini 5 kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se u siječnju 2020. godine održati u Austriji, Norveškoj i Švedskoj. Izabranici Bilala Šumana svladali su u Minsku Bjelorusiju rezultatom 30:29.

Naša momčad nije dobro otvorila meč, te je već u osmoj minuti gubila s 5:2. Ipak, uslijedio je period dobre igre, Vegar je u 18. minuti smanjio na 10:9, a nakon toga smo imali i dva napada za poravnanje rezultata, javlja ScSport.ba.

Nažalost, obje prilike smo propustili, a Bjelorusi su do kraja prvog dijela uspjeli kazniti nekoliko naših tehničkih greška i brzim golovima stigli su do prednosti 16:12 nakon prvih 30 minuta igre.

Na početku drugog poluvremena Bilal Šuman je odlučio na gol staviti Nebojšu Grahovca i u fazi napada igrali smo bez vratara, ali nikako nismo uspjevali da se približimo domaćinu. U 43. minuti bilo je 22:20, ali Bjelorusija je brzo stigla do 25:21. Dvanaest minuta prije kraja nakon kontre Nuića smanjili smo na 25:23, a nakon obranjenog napada Karačić je pogodio za 25:24 i vratili smo se u utakmicu.

U tim trenucima razigrao se i Igor Karačić i šest minuta prije kraja svojim četvrtim golom je prvi puta na utakmici poravnao na 27:27. Šilović potom nije realizirao akciju Bjelorusa, a četiri i pol minute prije kraja Terzić je golom sa sedam metara potpuno preokrenuo rezultat i poveli smo sa 27:28.

Potom je Burić zaustavio napad domaćih, ali ni Karačić nije uspio da odvede naš tim na +2. Uslijedila je prava drama, a dvije minute prije kraja Bjelorusija je izjednačila na 28:28. Sjajni Karačić je minutu prije kraja vratio prednost našem timu, ali domaćin je ekspresno poravnao na 29:29.

Pedeset sekundi do kraja imali smo napad za novo vodstvo, a potom je Šuman pozvao minutu odmora 25 sekundi prije kraja. Pogodili smo stativu nakon lijepe akcije, ali i Bjelorusi su pogriješili nakon čega je sijevnula kontra i dusuđen je sedmerac za Zmajeve. U posljednjoj sekundi Prce je pogodio s penala za veliku pobjedu rezultatom 29:30.

Tomislav Nuić je bio prvo ime sa sedam golova, Igor Karačić i Nikola Prce su postigli po pet, a Benjamin Burić je imao šest obrana. Kod Bjelorusa najefikasniji je bio Puhovski s pet golova.

Bh. reprezentacija svoj drugi kvalifikacijski susret igra već 27. listopada u Tuzli, protiv selekcije Češke s početkom u 20 sati.

Na Europsko prvenstvo plasirat će se po dvije prvoplasirane selekcije iz svake od osam kvalifikacijskih skupina, te tri najbolje trećeplasirane.