Širokobriježani u finalu Kupa, domaćini u svojoj nemoći skandirali Puljićevo ime

ZENICA - Odigrana je i uzvratna utakmica polufinala Kupa BiH Između TOŠK-a i Širokog Brijega gdje su gosti upisali pobjedu 1:0 te ukupnim rezultatom 3:0 osigurali finale ovog natjecanja.

Utakmica se igrala u Trening centru NSBiH u Zenici, a gosti su kontrolirali veći dio utakmice danas.

Petrović je prvo u 11. minuti propustio odličnu priliku, da bi minutu poslije se iskupio za istu postigavši gol za vodstvo Širokobriježana.

TOŠK je prvu priliku zabilježio u 25. minuti, kada je Pavlović odlično šutirao, ali Bilobrk je bio na visini zadatka.

Drugo poluvrijeme se igralo u teškim uvjetima jer je kiša padala u velikim količinama.

Drugo poluvrijeme su gosti nastavili čuvati loptu i nisu dopuštali igračima TOŠK-a da naprave ozbiljniju priliku, a prva šansa za Širokobriježane je zabilježena u 72. minuti kada je Kovačić šutirao preko gola.

Još jedna velika šansa za Široki je zabilježena u 90. minuti kada je Marić uputio prizeman šut, ali je vratar TOŠK-a odlično intervenirao.

Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao te je ostalo 0:1, a Široki Brijeg je ukupnim rezultatom 3:0 osigurao finale Kupa BiH, piše ScSport.ba.

Domaći navijači su u završnici susreta, osjetivši valjda svu nemoć svojih ljubimaca, krenuli sa skandiranjem imena Vedrana Puljića, no ni to im nije pomoglo protiv razigranih Širokobriježana koji su napravili i pretposljednji korak na putu do osvajanja trofeja.

TOŠK – Široki Brijeg 0:1 (Petrović 12’)

ZENICA – Stadion: Trening centar NSBiH. Gledatelja: 500. Sudac: Haris Kaljanac (Sarajevo). Žuti kartoni: Andrej Pavlović (TOŠK).

TOŠK: Strika, Koprivica, Škrijelj, Kurdić, Rastoka, Nuhanović, Kalesić, Pavlović, Ivković, Hasić i Kitanović.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, Ćorić, Franjić, Petrović, Turčin, Marić, Popović, Pamić, Kovačić.