Velika pobjeda Vatrenih u Kairu: Trofej ide u Hrvatsku

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Egipat s 4:2 i tako osvojila prijateljski turnir u Kairu. Podsjetimo, Hrvatska je u polufinalu savladala Tunis nakon penala.

Susret nije krenuo dobro jer Egipat je poveo u petoj minuti. Labrović je odlično obranio, ali odbijena lopta vratila se do Hamdija koji je nakon toga asistirao Rabiu za 1:0. VAR pregled trajao je pet minuta i na kraju je gol priznat.

Hrvatska je nakon toga ušla u brzinu više. Nakon par solidnih šansi 1:1 dočekali smo u 21. minuti. Vlašić je odlično pogodio i poravnao rezultat. Do kraja poluvremena Pjaca i Petković su najviše prijetili, ali gola nije bilo.

Mirna pobjeda

U 57. minuti je Hrvatska zasluženo povela. Korner je izveo Modrić, Petković na drugoj vratnici je ostao sasvim sam, nečuvan i glavom je zabio za 2:1. Nakon toga samo je Hrvatska postajala na terenu.

Treći gol je postigao Andrej Kramarić, također glavom nakon ubačaja Lovre Majera iz prekida. Za konačan debakl domaćina pobrinuo se Lovro Majer krasnim golom s ruba 16 metara u 86. minuti. U 94. minuti je za završnih 2:4 za Hrvatsku zabio glavom Mohamed El Shami nakon kornera.

Može biti slika sljedećeg: 3 ljudi, Ljudi igraju nogomet, osobe koje igraju nogomet i tekst "MODRIt PSKO POKA POKAŽISRCE FULL-TIME -TIME EGYPT VS. CROATIA 90+4 RABIA EL SHAMI 2:4 VLAŠIĆ PETKOVIĆ KRAMARIĆ 86 MAJER ACUD FINAL CAIRO #EGYCRO HRVATSKI NOGOMETNI SAVEZ OfficialHNSg ap GBITELA FAMILY"

Slijedeće okupljanje Hrvatske imat ćemo krajem svibnja kada će krenuti i pripreme za EURO u Njemačkoj. Tada nas čekaju dvije pripremne utakmice sa Sjevernom Makedonijom i Portugalom. Podsjetimo u Njemačkoj igramo protiv Španjolske, Italije i Albanije.