Obrana Slobode neprobojna na Pecari, Tuzlaci zasluženo nose bod

Autor: Dnevno.ba

ŠIROKI BRIJEG - Utakmicom Širokog Brijega i Slobode na Pecari kompletirano je 6. kolo Premijerlige BiH. Susret je završen bez zgoditaka, a gosti iz Tuzle su posve zasluženo osvojili taj jedan, za njih iznimno vrijedan bod.

Tuzlaci su prvi prijetili preko Husejinovića koji je probio po lijevoj strani, pokušao ubaciti, ali je obrana domaćih osujetila njegov pokušaj. Minut kasnije Alispahić dobro pokušava, ali obrana blokira njegov udarac.

U 18. i 20. minuti Bagarić je bio u opasnim situacijama. Prvo je zakasnio na centaršut Matića, a dvije minute kasnije je njegov pokušaj petom izblokirala obrana Slobode.

Igrao se 24. minut kada je Čabraja poslao dobar centaršut, međutim, Vukliš hvata njegovu loptu.

U samom finišu prvog dijela Beganović je ukrao loptu obrani domaćih, te pokušao asistirati Alispahiću, međutim, lopta odlazi u korner.

U 70. minuti Jurić je izašao sam pred vratara gostiju, ali je Vukliš prije stigao do lopte. Dvije minute kasnije Sloboda propušta možda i najbolju priliku na utakmici. Pršeš je šutirao sa manje od 18 metara, ali lopta odlazi pored vratnice. Mogla je Sloboda lako i do sva tri boda. Šest minuta prije kraja regularnog dijela Marković je loše odregirao i umalo postigao autogol. Međutim, gosti su dobili samo korner. Ostalo je 0:0.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Gledatelja: 1.500. Sudac: Sabrija Topalović (Zenica). Utakmica 6. kola PL BiH: Široki Brijeg – Sloboda 0:0 (0:0).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, Ćorić (od 74. Popović), Čabraja, Babić (od 66. Jurić), Kovačić, Begonja (od 80. Vukoja), Bagarić, Marković. Šef stručnoga stožera: Goran Sablić.

SLOBODA: Vukliš, Adžem, Pršeš, Husejinović (od 88. Hodžić), Baraban, Ivetić, Livančić (od 54. Zukić), Beganović, Čivić, Alispahić (od 80. Vasiljević), Ignjatović. Šef stručnoga stožera: Zlatan Nalić.