Košarkaši Zrinjskoga prekinuli dominaciju Igokee i postali prvaci BiH

Autor: Dnevno.ba

LAKTAŠI - Nakon šestogodišnje dominacije bh klupskom košarkom Igokea je svrgnuta s trona, a novi državni prvaci igrači su Zrinjskoga koji su do prvoga naslova stigli gostujućom 77:73 pobjedom u Laktašima što im je bila treća u četvrtoj utakmici finala, pa su sa skorom 3:1 i više nego zasluženo ponijeli epitet najboljega kluba u državi, jer podsjećanja radi, i u ligaškom dijelu natjecanja Vlašićevi momci su oba puta pobijedili Igokeu.

Domaćin je u ovoj četvrtoj utakmici finala poveo 6:1, ali su gosti ubrzo poravnali na 6:6, zatim i poveli 13:9, no domaćin je uzvratio serijom 10:0 za svoju novu prednost od 19:13, međutim “Plemići” u završnici prve dionice ipak smanjuju na minimalnih 19:18.

Zrinjski je u drugoj četvrtini poveo 21:20, no opet je uslijedila serija domaćih od 9:0 za vodstvo 29:21. U 16. minuti Milakovićeva momčad je imala i najuvjerljivijih 38:26, ali su gosti iz Mostara u završnici druge i na otvaranju treće četvrtine kreirali svoju seriju 15:0 i tako na početku 22. minute poveli 41:38. Do okončanja ovog dijela igre imali smo više-manje rezultatski egal, ali je domaći sastav u završnih deset minuta ušao s prednošću 59:57.

Ubrzo Zrinjski okreće na 59:62 da bi Igokea sredinom odlučujuće četvrtine stigla do prednosti 69:66. U zadnje dvije minute domaćin ulazi s vodstvom 72:69 i tada se u domaće redove uvlači ogromna nervoza, slijede nerezonski šutevi, a gosti to koriste, vraćaju prednost na svoju stranu, te tricom Marka Ramljaka na manje od deset sekundi do kraja stižu do konačnih 77:73.

Pobjedničku momčad predvodili su Aleksandar Sokolović s 21 poenom i 7 asistencija, te Marko Ramljak s 19 poena i 7 skokova, dok je Sven Smajlagić stigao do double-double učinka – 13 poena i 10 skokova.

Igokeu su predvodili Dominic Artis s 15 poena i 4 skoka, te Robert Rikić s 14 poena i 6 skokova.

LAKTAŠI – Gradska sportska dvorana. Četvrta utakmica finala doigravanja za prvaka BiH: Igokea – Zrinjski 73:77 (19:18, 19:15, 21:24, 14:20).

KK IGOKEA: Ponjarić, Artis 15, Gajić 2, Glogovac, Nikolić, Janković, Milošević 9, Jevtović, Nikolić 11, Radivojević 9, Ilić 8, Ljubičić 5, Rikić 14. Trener: Žarko Milaković.

HKK ZRINJSKI: Kuzman, Petrić, Smajlagić 13, Princ, Sokolović 21, Golemac, Igrutinović 10, Brummitt, Miličević 8, Ljujić, Šamadan 2, Ramljak 19. Trener: Hrvoje Vlašić.