Nogometaši Orašja novi lider Prve lige FBiH, GOŠK potopio “Vezire”

Autor: Dnevno.ba

TRAVNIK - Nogometaši Orašja vodeća su momčad Prve lige FBiH nakon osam odigranih kola pošto su ovog vikenda popularni "Labudovi sa Save" slavili na travničkoj Piroti 3:2 protiv posljednjeplasirane momčadi Novog Travnika i na taj način pretekli kakanjskog Rudara. Zukić u 27., Vidović u 57. i Isanović u 77. minuti bili su strijelci za Orašje, dok su Novotravničani u dva navrata dolazili do izjednačenja zahvaljujući golovima Seferovića u 43. i Vujice u 67. minuti, no nisu se uspjeli i treći put vratiti, pa su ostali praznih džepova.

Dosadašnji lider Rudar iz Kaknja gostovao je u Čapljini i s istoimenim domaćinom u jednoj zanimljivoj utakmici igrao 2:2. Igor Aničić je u 9. minuti doveo goste u vodstvo da bi Salko Jazvin u 44. minuti zgoditkom iz kaznenog udarca poravnao rezultat, a Pervan u 61. minuti pogodio za potpun preokret Čapljinaca, međutim drugim golom Aničića u 73. minuti Kaknjci su ipak izbjegli poraz i stigli do tog jednog boda.

Prava golijada viđena je na Koševu u utakmici Bosna Seme i Radničkog, a na kraju su slavili gosti iz Lukavca rezultatom 4:3. Junak je bio trostruki strijelac Salihović (17., 63., 84. minuta), ali i Ćosić koji je u sudačkom dodatku zabio taj gol za trijumf Radničkog. Za Bosnu je dva gola postigao Oglečevac (26., 67. minuta), a jednoga je u 57. minuti pridodao Kadrić.

Susret Bosne iz Visokog i Bratstva iz Gračanice završio je bez pogodaka, dok je Goražde golom Damira Rovčanina u 8. minuti s minimalnih 1:0 pobijedilo Budućnost iz Banovića. GOŠK je s visokih 4:0 porazio Travničane, a sve je bilo riješeno u prvih 45. minuta. Bošnjak je već u prvoj minuti doveo domaće u vodstvo, a do kraja poluvremena za “Lavove” se dva puta među strijelce upisao Ramić, te jedanput Josip Ereiz.

Sloga je u Siminom Hanu nanijela novi poraz Veležu. Završilo je 3:1, a sa dva zgoditka se istakao iskusni napadač Igor Radovanović. Prvi gol za Slogu postigao je Mirel Ibrahimović iz kaznenog udarca, dok je jedini gol za “Rođene” postigao Avdić.

Zvijezda je na svojoj Banja Ilidži sa 2.1 bila bolja od Jedinstva i tako učvrstila svoj plasman u gornjem dijelu poretka. Jasmin Moranjkić je u 22. minuti zabio za vodstvo “Zmajeva”,a Mujagić u 62. minuti udvostručio prednost nakon čega i gosti iz Bihaća preko Burnića u 71. minuti stižu do svog počasnog pogotka.

Rezultati 8. Kola:
Čapljina – Rudar 2:2, Novi Travnik – Orašje 2:3, Bosna (V) – Bratstvo 0:0, GOŠK – Travnik 4:0, Zvijezda – Jedinstvo 2:1, Sloga – Velež 3:1, Goražde – Budućnost 1:0, Bosna Sema – Radnički 3:4.