Eder odlučio uspavanku i Italiju odveo u drugi krug

Autor: ScSport.ba

TOULOUSE - Prvi susret drugog kola grupe E na Europskom prvenstvu u Francuskoj između Italije i Švedske pripao je Azzurrima koji su pobjedom s minimalnih 1:0 ostvarili plasman u drugi krug natjecanja.

Prvo poluvrijeme nije obilovalo prilikama, niti kvalitetnom igrom, a bez obzira na manjak ideje i kreacije u igri prema najprije i jedni i drugi su mnogo trčali i protivniku požrtvovanom igrom nisu dozvoljavali da ozbiljno ugrozi gol.

Prvi opasniji udarac prema golu zabilježen je u trećoj minuti drugog poluvremena kada je pokušao Pelle. U 63. minuti Florenzi je probio po lijevom boku, centrirao na suprotnu stativu gdje je loptu dočekao Candreva. Ipak je to bila teška situacija da bi se izrodilo nešto opasnije po gol Isakssona.

Veliku priliku na utakmici deset minuta prije kraja propustio je Parolo koji je nakon centaršuta Giaccherinia uzdrmao prečku gola Švedske.

Bila je to uvertira za pogodak Edera koji je sjajnom solo akcijom dvije minute prije kraja razbio monotoniju i preciznim udarcem Italiji donio pobjedu za plasman u drugi krug.