Kadeti deklasirali Dominikansku Republiku na otvaranju SP

Autor: ScSport.ba

MADRID - U premijernom nastupu na SP, kadetska košarkaška reprezentacija BiH, savladala je Dominikansku Republiku sa 84:59.

Utakmicu smo otvorili poenima Muse da bi potom pogodili Mutić i Čerkezović, a Dominikanska Republika je svoje prve poene postigla poslije dvije i po minute kada je pogodio Frink. Međutim, mi pravimo seriju 11:0 i u sedmoj minuti meča odlazimo na 17:2 da bi potom Dominikanska Republika postigla nove poene preko Mela. Tu prednost smo i povećali do kraja prve četvrtine, te smo na odmor otišli sa plus 16, bilo je 25:9.

Dominikanska Republika drugu četvrtinu otvara sa četiri brza poena da bi potom mi uzvratili i sa poenima Muse i Mutića došli na plus 18, 31:13. Tu prednost smo i uvećali, pa smo u 16. minuti trojkom Muse imali velikih plus 22, 36:14, a nedugo potom pogodili su i Kočić, Čerkezović i Musa, pa smo u 17. minuti imali 28 poena prednosti, 42:14. Dominikanci poslije dugo vremena postižu poene i to dvije i po minute prije kraja prvog dijela, a precizan sa linije za slobodna bacanja je bio Rivera, a onda je i Diaz pogodio trojku za 42:19 kao i Rivera dva plus jedan za 42:22, te su tako Dominikanci na najbolji mogući način iskoristili period našeg opuštanja. Seriju Dominikanske Republike poenima je prekinuo Čerkezović, ali su potom sigurni Rivera i Perdomo za 44:26. Poenima je Musa završio poluvrijeme.

Treću četvrtinu naši košarkaši otvaraju poenima Mirkovića sa slobodnih bacanja, da bi u narednom napadu Rivera poentirao za Dominikansu republiku. Početkom drugog poluvremena došli je i do malog opuštanja u našoj selekciji, a to Bnitez kažnjava serijom od 5:0 za rezultat 48:33. Nakon trojke Beniteza, uslijedio je period od tri minute bez poena na obje strane, a tu seriju prekida Džanan Musa svojim 25 poenom za rezultat 53:33. Do kraja treće četvrtine, naša selekcija je kontrolirala rezultat i održavala sigurnu prednost, a treći period je okončan rezultatom 60:39. Nakon pola sata košarke, Džanan Musa je najefikasniji u našpj selekciji sa 29 ubčaenih poena, dok je na drugoj strani Rivera dao sedam.

Zadnji period, Dominikanska Republika otvara mini serijom od 4:0. Prve poene za BiH reprezentaciju u nastavku postiže Sani Čampara. Nakon toga naši momci su kontrolirali utakmicu i poenima Muse i Čampare održavali prednost koja je većinom meča iznosila 20 poena razlike, za konačnih 84:59.

Najefikasniji u našim redovima bio je Džanan Musa sa 32 poena, dok je Čampar dodao na 15. Na drugoj strani Rivera je utakmicu završio sa 17 poena.