Miloš Filipović spasio Antu Mišu i u Mostar doveo Ludogorets!

TA QALI - Bosna i Hercegovina ipak će imati jednoga predstavnika u 3. pretkolu Europske lige s obzirom da je Zrinjski pobijedio Vallettu u gostima 2:1 i ukupnim rezultatom 3:2 izborio sljedeću rundu natjecanja gdje ga čeka bugarski prvak Ludogorets iz Razgrada.

Mostarci su prvi put na Malti prijetili u 9. minuti kada je udarac Filipovića iskosa završio pored gola. Valletta je uzvratila u 15. minuti kada Soldo zaustavlja pokušaj Piciolla, a deset minuta kasnije domaćini su imali stopostotnu priliku preko Albe koji lobuje Soldu, ali ipak ne pogađa okvir gola.

I onda u 31. minuti dalekometni projektil Hrvoja Barišića s 30-ak metara iskosa s lijeve strane, eurogol ovog nogometaša i Zrinjski je ipak poveo s 1:0. Domaćin je u 44. minuti mogao do izjednačenja, ali nije, jer je Picioli pucao pokraj vratnice.

Nakon pet minuta igre u nastavku momčad Ante Miše ostaje s čovjekom manje, jer je zbog druge javne opomene isključen Marin Galić. Šest minuta iza toga Steve Borg pogađa iz slobodnjaka i stvari vraća na početak.

No, gosti s čovjekom manje igraju bolje i u 66. minuti preko svoga stožernoga igrača Miloša Filipovića stižu do novoga vodstva nakon čega je postalo jasno da su širom odškrinuli vrata 3. pretkola. Mogao je Bilbija u 71. minuti postići i treći gol za Mostarce, ali nije, ai neće mu nitko previše zamjeriti, jer najvažnije da je bh prvak prošao dalje i da nastavlja sa svojom ljetnom europskom avanturom.

Filipović je na ovaj način spasio i Antu Mišu, kojemu se već pripremala smjena na klupi “Plemića”, ali i svim navijačima i simpatizerima Zrinjskoga uljepšao ovogodišnji izlet na međunarodnoj sceni.

TA QALI – Stadion: Ta ‘Qali National stadion. Gledatelja: 1.000. Sudac: Rade Obrenović (Slovenija). Uzvratna utakmica 2. pretkola Europske lige: Valletta – Zrinjski 1:2 (0:1). Strijelci: 0:1 Barišić (31), 1:1 Borg (56), 1:2 Filipović (66). Crveni karton: Galić (Zrinjski).

VALLETTA: Boriello, S. Borg (od 81. Fenech), Camilleri, Santiago (od 88. J. Borg), Picciollo, Saleh, Muscat, Alba, Gavrila (od 71. Nwoko), Fontanella. Šef stručnoga stožera: Gilbert Agius.

ZRINJSKI: Soldo, Galić, Barišić (od 54. Laštro), Jakovljević, Stojkić (od 46. Kadušić), Pezer, Rustemović, Filipović (od 90. Jović), Perišić, Todorović, Bilbija. Šef stručnoga stožera: Ante Miše.