Željezničar pobijedio Slogu i došao do prvih gostujućih bodova ove sezone

Nogometaši Željezničara pobijedili su kao gosti ekipu Sloge Meridian rezultatom 3:0 u okviru 25. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine i stigli su do prvih gostujućih bodova ove sezone nakon 12 uzastopnih poraza.

Trener Plavih Bruno Akrapović je odlučio promijeniti sistem igre u 4-3-3 što je odmah rezultiralo mnogo boljom igrom i vrijednim bodovima u borbi za opstanak.

Već je sami početak susreta dao naslutiti da gosti iz Sarajeva došli po tri boda i od starta su zagospodarili sredinom terena.

U 9. minuti Popara je izgubio loptu na centru, Krpić je uposlio Štilića koji izlazi sam ispred Trake, ali golman Sloge sjajno je obranio i spasio. Ipak, u jeku napada gostiju, dosuđen je penal za Slogu.

Božičkovć je šutirao, a lopta je pogodila u ruku Cavnića u kaznenom prostoru Željezničara i Gigović je pokazao na bijelu točku.

Vidić je izveo penal, a Muftić je sjajno obranio njegov udarac i ostalo je 0:0. Do isteka prvog dijela Željo je imao nekoliko solidnih napada, ali do gola nije mogao, dok je na drugoj strani Grabež prijetio, ali je lopta otišla pored gola.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Željo je poveo. U 48. minuti Šlić je prelijepo pogodio sa više od 30 metara iz prve nakon što je golman Sloge Trako napustio svoj kazneni prostor i intervenirao ispred Boljevića.

Pet minuta kasnije sve je bilo gotovo. Boljević je šutirao i pogodio prečku, lopta se odbila na glavu Krpiću koji je pogodio prečku, no opet lopta dolazi do Krpića koji iz drugog pokušaja glavom pogađa za 2:0.

Može biti slika sljedećeg: 5 ljudi, Ljudi igraju nogomet i tekst

Željo propustio niz šansi

Do kraja je Željo propustio niz šansi da postigne još nekoliko golova, piše Klix.ba

U 56. minuti Radinović je izašao sam pred golmana Traku, no šutirao je pored gola. Četiri minute kasnije Štilić je napravio dar-mar u obrani Sloge, savladao je i Traku, ali je Grabež izbio loptu s gol-linije.

U 62. minuti Boljević izašao sam pred Traku, ali je pogodio samo stativu. U sudačkoj nadoknadi Hiroš je postavio konačnih 3:0 lijepim udarcem s distance.

Željezničar je tako prekinuo nevjerojatan niz poraza na gostovanjima i pobjegao je iz zone ispadanja, dok je Sloga smanjila šanse da se plasira u Europu.

Željezničar će u narednom kolu na svom terenu dočekati Sarajevo, dok Slogu očekuje gostovanje banjalučkom Borcu.

Može biti slika sljedećeg: 4 ljudi, osobe koje igraju nogomet, Ljudi igraju nogomet i tekst