PL BiH: Široki deklasirao Čelika i preuzeo vrh, Krpić odlučio derbi na Grbavici, Sarajevo neokrznuto na Tušnju

Autor: D. Ivanković / Dnevno.ba

ŠIROKI BRIJEG - Iznimno uzbudljiva bila je nedjeljna večer na premijerligaškim nogometnim travnjacima. Posebno impresivan nastup imali su igrači Širokog Brijega "rastopivši" Čelik na hercegovačkoj vrelini do krajnjih granica. Završilo je sa čak 6:0, a kako nakon utakmice reče pomoćni strateg Zeničana Bakir Šerbo - ne bi bilo nezasluženo da je završilo i 10:0!

U prvom poluvremenu su pala tri zgoditka, svaki nakon sjajnih prodora Stipe Markovića po lijevoj strani napada Širokobriježana. Tako je najprije Čabraja u 12. minuti efektno petom pogodio nakon Markovićevog ubačaja na prvu vratnicu, potom u 28. minuti nova je lopta s te strane doletjela pred gol, Matić odigrao glavom do bagarića, a ovaj također glavom pogodio za 2:0, te potom u 35. minuti Luka Begonja zabio majstorski s 20-ak metara, također nakon akcije koju je po lijevome boku pokrenuo agilni Marković.

Domaći igrač Tomislav Turčin zbog ozljede je morao u završnici prvoga dijela napustiti igru, ali su njegovi suigrači i u nastavku dvoboja nastavili puniti gol Čelika. Tako je u 67. minuti katastrofalno pogriješio vratar Dujković, Bagarić došavši do lopte pokušao petom, pogodio je vratnicu, a lopta se odbila do Barišića kojemu nije bilo teško pospremiti je u mrežu za 4:0.

Stipe Jurić je ušao neposredno nakon četvrtoga gola u igru, a upravo je on na Bagarićevo proigravanje u 82. minuti zabio i peti gol. I na kraju u 87. minuti kardinalna pogreška Vrhovca, Bagarić mu oduzima loptu i postavlja konačnih 6:0.

Širokobriježani su nakon ovog trijumfa zasjeli na vrh poretka pošto je Zrinjski u derbiju kola izgubio od Željezničara na Grbavici s 2:0, a junak Odovićeve momčadi pred kojih 3.500 gledatelja je bio Sulejman Krpić. Napadač domaćih je najprije pogodio iz igre nakon akcije Stevanovića i Veselinovića u 35. minuti, a četiri minute kasnije i iz kaznenoga udarca kojem je prethodio prekršaj Galića nad Veselinovićem.

Sarajevo je pred 6.000 gledatelja na Tušnju pobijedilo Slobodu 1:0, te na taj način preboljelo Atalantu, a strijelac tog jedinog zgoditka bio je Krste Velkoski na isteku prvih 45 minuta uz veliku pogrešku domaćeg stopera Vasiljevića. Ovaj nije imao svoju večer, pa je u 55. minuti zaradio i isključenje.

Zanimljiva utakmica odigrana je i u Gabeli gdje su domaći GOŠK – Zvijezda ’09 osvojili po bod odigravši 2:2. Gosti su u dva navarata vodili golovima Asentića u 18. i Osmanagića u 38. minuti, međutim “Lavovi” su se dva puta ekspresno vraćali, te golovima Ramića u 19. i Raguža u 44. minuti stigli do konačnih 2:2.

Rezultati 3. kola: Široki Brijeg – Čelik 6:0, Željezničar – Zrinjski 2:0, Sloboda – Sarajevo 0:1, GOŠK – Zvijezda ’09 2:2, Radnik – Krupa 2:2, Mladost – Tuzla City 0:1.

Poredak: Široki Brijeg 7, Sarajevo, Zrinjski i Željezničar 6, Krupa i Radnik 5, Tuzla City 4, Zvijezda ’09 i Čelik 3, Sloboda, GOŠK i Mladost 1 bod.

Parovi 4. kola: Zvijezda ’09 – Željezničar, Sarajevo – GOŠK, Široki Brijeg – Radnik, Tuzla City – Sloboda, Čelik – Zrinjski, Krupa – Mladost.