Razgoropadili se “Bili tići” – dobili prvaka Slovačke 4:2!

BELEK - Hajduk je upisao pobjedu rezultatom 4:2 u prijateljskoj utakmici sa slovačkim Trenčinom u sklopu priprema za drugi dio sezone. To je druga pobjeda splitskog kluba u prijateljskim susretima na pripremama u Beleku.

Hajduk se danas u turskom Beleku susreo s aktualnim prvakom Slovačke, Trenčinom, a Bijeli su slavili s 4:2, nakon što su na poluvremenu vodili s čak 4:0. Hajduk je odlično otvorio susret i poveo nakon samo dvije minute. Strijelac je bio Juranović, javlja Sportnet.hr.

Splićani su u cijelom prvom poluvremenu bili bolja momčad, a prednost je na 2:0 povisio Said u 22. minuti. Nakon desetak minuta isti igrač postiže pogodak za 3:0, a samo tri minute kasnije Futacs je postigao i četvrti Hajdukov pogodak u prvih 45 minuta.

U drugom dijelu susreta Hajduk više nije bio previše opasan, mreže su mirovale sve do zadnjih deset minuta kada Trenčin uspijeva ublažiti poraz, a dvostruki strijelac bio je Prekop. Prvo je u 80. minuti smanjio na 4:1, da bi samo dvije minute kasnije postigao još jedan pogodak i tako još jednom smanjio prednost Hajduka.

Pet minuta prije kraja susreta Jefferson je skrivio kazneni udarac i za to dobio crveni karton, no Trenčin nije uspio pretvoriti najstrožu kaznu u zgoditak. Mladi vratar Hajduka Letica obranio je udarac s bijele točke.

Tako je Hajduk uspješno završio i drugu utakmicu nakon što je s 2:0 prošli tjedan svladao ukrajinski Dnipro.