Velež očitao lekciju Jedinstvu usred Bihaća pred više od pet tisuća gledatelja

BIHAĆ - Veliki derbi Jedinstva i Veleža bio je središnji događaj 3. kola Prve lige FBiH, a pred 5.500 gledatelja na stadionu Pod Borićima gosti iz Mostara slavili su pobjedu od 3:1, pa su nakon tri uvodna kola jedina momčad s maksimalnih devet osvojenih bodova budući da je Zvijezda iz Gradačca na gostovanju kod Igmana odigrala bez pogodaka.

Nusmir Fajić je još jednom bio junak “Rođenih” s obzirom da je zabio i gol za 1:0 u 14. minuti, kao i onaj za 2:1 u 48. minuti, dok je pobjedu Rahimićeve momčadi potvrdio desetak minuta prije kraja Mujezinović. Taj jedini gol za domaće postigao je Samardžić u 27. minuti. Bišćani su inače utakmicu završili s desetoricom zbog isključenja Hodžića u 56. minuti.

Vitez i Metalleghe su igrali bez pogodaka, dok su minimalne domaće pobjede od 1:0 upisali Slaven protiv Bosne iz Visokog, te Orašje u srazu s Novim Travnikom, a strijelac jedinog gola na stadionu Goal bio je Zoran Brković u 45. minuti.

Bratstvo je nakon pola sata igre povelo na gostovanju u Kaknju zgoditkom Šuše, međutim domaćin je kreirao preokret, te na kraju slavio s visokih 4:1, a golove za Rudar postigli su Mušija, Subašić, Salkić (autogol), te Bajro Spahić.

Utakmica Goražda i Olimpika je prekinuta na poluvremenu zbog napada od strane domaćih na suce, a rezultat tih prvih 45 minuta glasio je 0:0, pa će po svemu sudeći ovaj sraz biti registriran službenim rezultatom 3:0 u korist “Vukova s Otoke”.

Rezultati 3. kola:
Jedinstvo – Velež 1:3, Goražde – Olimpik 0:0 – prekid na poluvremenu, Vitez – Metalleghe 0:0, Orašje – Novi Travnik 1:0, Rudar – Bratstvo 4:1, Slaven – Bosna 1:0, Igman – Zvijezda 0:0, TOŠK – Čapljina (nedjelja, 17.00).