ZRINJSKI NIJE ISKORISTIO KIKS SARAJEVA: “Plemići” pali na Pecari u zadnjoj minuti

ŠIROKI BRIJEG - Nakon pozitivnih vijesti koje su do njih doprijele s Tušnja gdje je vodeće Sarajevo poraženo od Slobode nogometaši Zrinjskoga ipak nisu iskoristili taj dodatni motiv, jer su na svom gostovanju u hercegovačkom derbiju kod Širokog Brijega poraženi 1:0, pa i nadalje kaskaju četiri boda za prvenstvenim liderom.

Ključni detalj derbija na Pecari zbio se u posljednjoj minuti kada je Mato Stanić iz kornera ubacio loptu pred suparnički gol, a Bernardo Matić odlično reagirao na drugoj vratnici, te glavom zabio za veliko slavlje Širokobriježana.

Željezničar je također bio uspješan domaćin svladavši posljednjeplasiranu Krupu 3:0. Sve je bilo gotovo u prvih 45 minuta kada su postignuta sva tri zgoditka, a suparničku mrežu redom su pogađali Damir Sadiković iz slobodnjaka u 30. minuti, zatim samo minutu kasnije Mladen Veselinović dalekometnim projektilom s 30-ak metara, te Sulejman Krpić u 42. minuti.

Jedan loš rezultatski niz prekinula je i Mladost pobijedivši GOŠK-a 3:1. Vodeći gol za domaće u ovom susretu postigao je Fimino u 14. minuti, ali se na poluvrijeme otišlo s neodlučenih 1:1 zahvaljujući zgoditku Vukoje u 31. minuti. Filip Arežina prekrasnim zgoditkom u 60. minuti donosi novu prednost za Mladost, a konačnih 3:1 u 67. minuti postavlja Nemanja Anđušić.

Lokalni derbi Radnika i Zvijezde ’09 okončan je s neodlučenih 1:1 (Bradonjić 47./ Ćulum 42.), baš kao i dvoboj Čelika i Tuzla Citya na Bilinom Polju gdje su domaćini prvi poveli golom Ševke Okića u 48. minuti, ali svega šest minuta kasnije konačnih 1:1 postavio je Jovo Kojić.

Rezultati 27. kola:
Sloboda – Sarajevo 2:1, Široki Brijeg – Zrinjski 1:0, Čelik – Tuzla City 1:1, Radnik – Zvijezda ’09 1:1, Mladost – GOŠK 3:1, Željezničar – Krupa 3:0.