Danska dodatno Srbiju udaljila od EURA, Farski Otoci dobili Grčku!

Autor: B. Kvesić

VARŠAVA - Poljska je pokušala ostati jedina neporažena momčad u svojoj skupini i uspjeli su jer su slavili 4:0 protiv Gruzije. Junak dana bio je Robert Lewandowski koji je zabio tri gola u samo četiri minute. Portugal je s 3:2 slavio u Armeniji.

Albanija je šokirala Portugal u rujnu na gostovanju, no momčad Cristiana Ronalda svejedno drži vrh u svojoj skupini, a tako je ostalo i nakon gostovanja u Armeniji. Ipak, nije krenulo dobro, jer je Marcos Pizzelli bacio u trans domaću momčad- Fantastičan je gol zabio iz slobodnog udarca u 15. minuti, pogodio je s nekih 20 metara točno u desni gornji kut!

Henrikh Mkhitaryan grubo je pogriješio u svom kaznenom prostoru u 28. minuti i sudac je dosudio penal za Portugal. Cristiano Ronaldo odabrao je donji desni kut i nije pogriješio. U 55. minuti obrana Armenije poigravala se s loptom i nije računala na Ronaldovu brzinu koji je iznenadio i vratara, pa ga je lobao i zabio za preokret.

Cristiano Ronaldo zabio je hat-trick u 58. minuti! Primio je loptu nekih 25 metara od vratiju, te je topovski opalio i nije bilo šansi za Berezovskog! Golčina!

Portugal je imao dobar rezultat, ali od 62. minute imao je i igrača manje. Tiago je zbog drugog žutog morao van travnjaka. Vratar Portugala napravio je početničku pogrešku, odbila mu se dosta lagana lopta i takav poklon nije propustio kazniti domaći nogometaš Hrayr Mkoyan. Ipak, rezultat se više nije mijenjao.

Portugal je prvi sa 12 bodova u skupini I, a Armenija je posljednja, peta (1). Robert Lewandowski imao je tri pokušaja u okvir vrata do 23. minute u utakmici svojih Poljaka protiv Gruzijaca , nije ga išlo, ali sve je to nadoknadio kasnije.

Prvi se upisao Arkadiusz Milik koji je dobro povukao sa ruba šestnaesterca i od 65. minute doveo Poljake u vodstvo. I onda je Robert Lewandowski zabio tri gola u samo četiri minute! Od 90. minute, do četvrte minute sudačke nadoknade i tako, “ukrao naslovnice”…

Irska i Škotska odigrali su 1:1, pa je poredak u skupini D sljedeći: poljska je prva sa 14 bodova, Škotska je druga (11), a potom slijede Njemačka (10), Irska (9), Gruzija (3), Gibraltar (0).