Podjela bodova u zanimljivom susretu Posušja i Tuzla Cityja

Autor:

HŠK Posušje i FK Tuzla City odigrali su 1:1 u susretu 25. kola Wwin lige BiH na Mokrom Docu, prenosi Korner365

Već u 8. minuti utakmice Tuzla City je mogao povesti nakon velike greške vratara Galića, koji je loptu propustio kroz noge, ali ju je ipak uspio zaustaviti na gol crti.

Gosti su izveli lijepu akciju koju je započeo Hodžić dugom loptom prema Hadžiću, koji je sjajno spustio loptu za Mehanovića, a ovaj rutinski pogađa za vodstvo od 0:1 u 27. minuti susreta.

Mehanović je imao priliku povećati vodstvo u 57. minuti, ali njegov udarac s nekih 15 metara završio je iznad grede.

Posušje je ipak uspjelo izjednačiti u 63. minuti, kada je Kamenar poslao loptu iz kornera na glavu Darija Pavkovića koji s pet metara pogađa mrežu.

Napadi Posušja su se nastavili, a brazilski veznjak Erick pogodio je vratnicu s 30 metara.

Vratnica je bila saveznik gostiju i u 75. minuti kada je pucao Karlo Stapić.

U 94. minuti Posušje je imalo priliku za pobjedu, ali udarac Pavkovića zaustavlja vratar Tarik Abdulahović.

Posušje bilo bolje u drugom dijelu, ali osvojilo samo bod

Posušje je u drugom dijelu prikazalo puno bolju igru, ali nisu uspjeli doći do pogotka za potpuni preokret. Imali su 13 udaraca, od toga je 5 išlo u okvir gola. S druge strane gosti su imali 3 udarca, od kojih su 2 išla u okvir gola.

Posušje u sljedećem kolu gostuje u Konjicu kod Igmana, dok će Tuzla City dočekati Široki Brijeg na Tušnju.

Odvjetnik i predsjednik NO NK Široki jednim potezom oduševio navijače: Stihovi osvajaju na prvu